ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

BLOG Jaromíra Bosáka: Hromosvod Jaroslav Plašil

Velikost textu:

Všude okolo nás panuje radost. Do osmifinále postupují Maďaři, Poláci, Němci i Slováci. Jen Česko je ostrovem neúspěchu. Na druhou stranu je třeba realisticky zhodnotit, že česká reprezentace v současné době nemá kvalitu dobrého evropského mužstva. To je, bohužel, prostý fakt, který by nezměnilo takové nebo onaké střídání, taková nebo onaká taktika.

Jaromír Bosák
Jaromír Bosák

Hned po prohraném zápase s Tureckem oznámili Jaroslav Plašil a David Lafata, že končí reprezentační kariéru. Jestli zůstane jen u nich, ukáží nejbližší dny. Upřímně, Jardovi Plašilovi se nedivím. V posledních letech si novináři i fanoušci zvykli dělat z něj hromosvod všech neúspěchů.

Jasně, dělal chyby jako každý, tady na šampionátu byl u obou gólů Chorvatů. Jenže málokdo vidí, že se jako takřka jediný při hře nikdy neschovával, vždy chtěl balon, snažil se nenechat spoluhráče ve štychu i za tu cenu, že se dostal do složité pozice a vina za ztrátu míče byla poté na něm. A také ho v tom média i hospodské tribunály pořádně vykoupaly.

Zároveň hrál vždy tam, kde ho potřeboval trenér. Žádné dupání nožičkama, chci hrát tam a tam, jinak na to kašlu. Ne, netvrdím, že by měl optimální formu, viděl jsem ho hrát daleko lépe. Ale většinový negativní názor nepřijímám. A ne proto, že je tenhle hráč Bordeaux příjemný chlapík. On fotbal opravdu umí, to by asi nevydržel tak dlouho ve francouzské a španělské lize. Jen v české kotlině se stal obětním beránkem.

Ukázka z připravované knihy Jaromíra Bosáka

Jaroslav Plašil padá na zem po souboji s Burakem Yilmazem z Turecka
Jaroslav Plašil padá na zem po souboji s Burakem Yilmazem z Turecka

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.