ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

UEFA potrestá Chorvatsko a Turecko za výtržnosti fanoušků

Velikost textu:

Paříž - Disciplinární komise UEFA rozhodne na pondělním zasedání o trestu pro Chorvatsko a Turecko. Fanoušci obou týmů totiž během zápasů druhého kola základních skupin výrazně překročili hranice slušného chování. 

Řádění chorvatských příznivců
Řádění chorvatských příznivců

Chorvatští příznivci zapříčinili čtyři minuty před koncem duelu proti České republice přerušení zápasu, když na hřiště naházeli množství světlic. V momentu, kdy je pořadatelé uklízeli, přistála mezi nimi petarda a jednoho z nich zranila. Na tribunách se kvůli tomu popraly jednotlivé frakce chorvatských příznivců.

Anglický rozhodčí Mark Clattenburg po poradě nechal utkání dohrát a Češi v nastavení vyrovnali z penalty. UEFA obvinila Chorvatsko ze čtyř přestupků - používání pyrotechniky, házení předmětů na hrací plochu, výtržností diváků a rasismu. Turecku byly vytknuty první dva prohřešky a navíc nedovolené vniknutí fanouška na hřiště v Nice.

přehrát video
Sestřih utkání Česko - Chorvatsko

O trestech rozhodne Unie evropských fotbalových asociací den před závěrečnými zápasy skupiny D, ve kterých se Chorvaté utkají se Španělskem a Česko s Tureckem. Chování chorvatských chuligánů tvrdě odsoudili trenér národního týmu Ante Čačič nebo záložník Ivan Rakitič, k nimž se připojila také prezidentka země Kolinda Grabarová.

Disciplinární komise už na Euru potrestala Rusko. To za výtržnosti fanoušků, kteří v utkání s Anglií v Marseille zaútočili na tábor příznivců soupeře, bylo podmínečně vyloučeno z turnaje a musí zaplatit 150 tisíc eur. Rusku však přitížilo, že podobné problémy mělo i na minulém šampionátu, navíc bitky se odehrávaly i před utkáním ve městě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.