ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Chuligáni nás zostudili, je to skandál, píší chorvatská média

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2016 12:20

Záhřeb - Chorvatská média popisují dramatické události, které narušily bezpečnost utkání v zápase mezi Chorvatskem a českou reprezentací, jako ostudné a poškozující chorvatskou fotbalovou federaci i reprezentaci. Chorvatští příznivci narušili utkání tím, že naházeli na hrací plochu světlice a dělbuchy, které ohrožovaly nejen hráče, ale i pořadatele. Chorvati v utkání vedli, v závěru ale o vítězství přišli i vinou několikaminutového přerušení a ztrátou koncentrace, a zápas tak nakonec skončil remízou 2:2.

Řádění chorvatských příznivců
Řádění chorvatských příznivců

"Skandál na Euru", "Všichni mluví o ostudě", "Hrozí nám vyhození ze šampionátu?" Tak zní jen některé z titulků chorvatského deníku Jutarnji list, který zápasu věnuje velký prostor, a to i přesto, že v této době současně v zemi probíhá rozsáhlá politická krize, kvůli které se nejspíš budou konat předčasné volby.

Chorvatská média si všímají i velmi tvrdých vyjádření ze strany trenéra Anteho Čačiče, podle kterého přerušení jeho tým silně zasáhlo. "Ti, kteří jsou za to zodpovědní, se možná teď smějí, my se ale stydíme," citoval Čačiče deník Večernji list. "To nebyli fanoušci, to byli teroristé, byl to teror chuligánů a mě trápí, že naše země tento problém nechce řešit," dodal trenér.

přehrát video
Čech: Pauza kvůli fanouškům nám asi pomohla

Kapitán chorvatské reprezentace Dario Srna se svěřil, že to byl "nejtěžší zápas v jeho kariéře". A to nejen kvůli tomu, že nastupoval v době smutku po nedělním úmrtí otce. K řádění fanoušků se nechtěl příliš vyjadřovat a svému týmu vyčítal, že po přerušení přestal hrát. Jak k tomu ale poznamenává deník Jutarni list, na psychiku hráčů určitě mělo vliv právě i chování fanoušků.

"Přijeli jsme hrát fotbal a ne abychom museli mluvit o těchto věcech," dával najevo své rozladění další z chorvatských hráčů Mario Mandžukič. "Měli jsme zvítězit, ale o výhru jsme nakonec přišli. Je mi z toho smutno. Myslím, že jsme si to nezasloužili," dodal rozčarovaný fotbalista na adresu řádících fanoušků.

"Chuligáni v St. Étienne šokovali světová média: to je smutné", "Zostudili nás, chuligány najděte, chyťte a deportujte" - tak zápas ve svých titulcích komentuje deník 24sata. I on píše zejména o ostudném chování chorvatských fanoušků. Všímá si i toho, že na zápas hned po jeho skončení na Facebooku reagovala chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová, podle které se budou fanoušci za své chování zodpovídat. Chuligány nazvala nepřáteli Chorvatska, kteří nenávidí reprezentaci i svou zemi. "Styďte se," vzkázala jim.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.