ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

V duelu poražených z úvodního kola na sebe narazí Ukrajina a Severní Irsko

Velikost textu:

Lyon – Ukrajina se utká se Severním Irskem v zápase, ve kterém oba celky po úvodních porážkách nutně potřebují vyhrát. Ukrajinci začali prohrou 0:2 s Německem, Severní Irové zase nestačili na Polsko, kterému podlehli 0:1.

Andrij Jarmolenko v dresu Ukrajiny
Andrij Jarmolenko v dresu Ukrajiny

Oba týmy slibují, že se budou prezentovat ofenzivnějším fotbalem než v předchozích zápasech. Především Severní Irové musejí směrem dopředu přidat, aby měli šanci na úspěch.

"Musíme být mnohem agresivnější. Budeme bojovat. Chceme uctít i památku fanouška, který tu zemřel," řekl trenér Michael O'Neill s odkazem na úmrtí příznivce týmu, který v pondělí v Nice spadl na kameny na pláži. Pro Severní Iry jde zřejmě o poslední šanci, protože skupinu zakončí duelem s mistry světa Němci.

Ale také Ukrajina ví, že si nemůže dovolit zaváhat. "Sestavu ještě řešíme, ale jedno je jisté. Budeme útočit. Zároveň ale musíme být vzadu bezchybní," řekl asistent ukrajinského trenéra Andrej Ševčenko. "Bude to klíčový zápas pro naše šance na postup," dodal.

Předpokládané sestavy:

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Chačeridi, Rakickij, Ševčuk - Stěpaněnko, Kovalenko - Jarmolenko, Sydorčuk, Konopljanka - Zozulja.

Severní Irsko: McGovern - McNair, Cathcart, Evans, McAuley - Dallas, Norwood, Baird, Davis, Ferguson - Lafferty. 

přehrát video
Sestřih utkání Německo - Ukrajina
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.