ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Tohle je Euro, podle toho musíme hrát, burcuje Rosický

Velikost textu:

Toulouse (Francie) - Podle Tomáše Rosického budou mít čeští fotbalisté v zahajovacím utkání ME proti Španělsku šanci jen tehdy, pokud všichni do jednoho podají skvělý výkon. "Nejen pár hráčů, ale všichni do jednoho," řekl kapitán národního týmu. 

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

"Nechci mluvit o tom, že musíme mít štěstí nebo něco takového. Tohle je mistrovství Evropy a podle toho to na hřišti musí vypadat," řekl Rosický, podle něhož Češi nepřijeli na Euro jen něco zkusit, nebo rovnou s odevzdaností. "Chceme být taky úspěšní. Já budu bojovat, co to půjde. A moji kluci se mnou," doplnil pětatřicetiletý záložník.

Na Euru zatím žádný tým nezvítězil výraznějším rozdílem. "Všechny ty zápasy zatím vypadají vyrovnaně. My budeme chtít v tomhle trendu pokračovat zítra a Španěly pozlobit," uvedl Rosický. "I když se španělský tým trošku změnil, pro mě je to stále favorit turnaje," doplnil.

přehrát video
Rosický: Jsem rád, že mám od Vrby důvěru

Rosického čeká čtvrté Euro v kariéře, přesto těsně před jeho startem opět pociťuje nervozitu. "Určitě lehká nervozita k tomu patří. Jsem rád, že to nějakým způsobem pociťuju. Kdybych to nepociťoval, znamenalo by to, že je mi to jedno. A mně to samozřejmě vůbec jedno není. Takže tohle tam pořád je," podotkl Rosický.

V sezoně odehrál za první tým Arsenalu jen 19 minut, v přípravě před Eurem ale zvládl všechny tři zápasy. "Cítím se dobře, všechno je v pořádku a doufám, že to tak vydrží. A jaká je moje forma? Myslím, že za týden od posledního zápasu se moc nezměnilo," dodal Rosický.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.