ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Čech: Španělé na nás budou připraveni

Velikost textu:

Tours – Španělsko v posledním přípravném utkání nečekaně podlehlo Gruzii 0:1 a způsobilo tím největší senzaci před startem Eura. Podle brankáře Petra Čecha Španělé právě kvůli tomuto zápasu nepodcení první duel ve skupině s českým týmem. O to těžší zápas očekává na úvod turnaje.

Petr Čech
Petr Čech

"Byl bych raději, kdyby klidně vyhráli 5:0. Pak by šli do toho zápasu tak, že jsou v pohodě. Naopak teď si budou dávat pořádný pozor na to, aby se jim takový výsledek 'nepodařil' v úvodním zápase," řekl Čech.

"Je to varování pro favorita, takže se připraví se vším všudy. O to víc budou připraveni a o to těžší pro nás bude to utkání," dodal Čech po večerním prvním tréninku v Tours, kde bude mít tým základnu v průběhu šampionátu.

Španělé si podle českého gólmana navíc budou dávat pozor, aby se neopakovaly jejich špatné vstupy do turnajů. Na posledních třech šampionátech totiž v zahajovacích utkáních uhráli jen jednu remízu a dvakrát prohráli.

přehrát video
Trenér Pavel Vrba hostem Studia Tours

"Většinou to u nich bylo tak, že vyhrávali všechna přípravná utkání a v prvním na turnaji se jim to nepovedlo. Teď si to vybrali v tom posledním přípravném. Jsou si vědomi toho, že dvakrát na šampionátech nezačali dobře," uvedl Čech.

"Všichni chtějí úvodní zápas zvládnout, aby začali v klidu a nebyli pod tlakem. Každý chce uhrát v prvních dvou zápasech co nejvíc bodů, aby se nemusel strachovat v tom posledním o postup. Tím spíš, když je to favorit turnaje," dodal brankář Arsenalu.

Je zvědavý, zda Španělé nasadí do branky zkušeného Ikera Casillase, nebo Davida de Geu. "Oba gólmani patří k nejlepším. Sám jsem zvědavý, jestli do toho půjdou s Ikerem a všemi jeho trofejemi a zkušenostmi, nebo s Davidem, který měl vynikající sezonu. Mají výhodu v tom, že ať chytá jeden, nebo druhý, nebude to rozdíl," mínil Čech.

Po dnešním příjezdu týmu do dějiště šampionátu na něj už naplno dýchla atmosféra Eura. "Tím prvním dnem v dějišti je to jiné. Člověk vidí zájem lidí, už je prostě všude vidět, že se to blíží, že to v pátek vypukne. Pro nás tedy až v pondělí, ale člověk vidí ty zápasy, připravuje se na to, takže to nabírá grády," uvedl Čech.

Pětidenní čekání na vstup do turnaje mu nevadí. "Když už je člověk v místě konání, tak poslední týden to už nevadí. Nejhorší je ta díra, která je od konce sezony, než se člověk dopraví do místa konání šampionátu," dodal čtyřiatřicetiletý gólman.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.