ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
EURO 2016

Pavelka: Už jsem nevěřil, že se do nominace ještě dostanu

Velikost textu:

Praha - Na podzim byl David Pavelka oporou fotbalové reprezentace, ale nechybělo mnoho a na srazu národního týmu před mistrovstvím Evropy by chyběl. Zlomené žebro ho totiž vyřadilo ze hry na velkou část jara a záložník turecké Kasimpasy už se smiřoval s tím, že o nominaci přijde.

David Pavelka
David Pavelka

"Postupem času už jsem propadal dojmu, že na šampionát nepojedu. Říkal jsem si, že šanci asi dostanou jiní. Nakonec je příjemné překvapení, že jsem v nominaci. Asi jsem na podzim udělal na trenéra Vrbu takový dojem, že mě tam nechal," řekl Pavelka.

Pětadvacetiletý záložník odehrál na jaře po přestupu z Liberce devět utkání, jenže na dva měsíce ho vyřadilo ze hry zlomené žebro. "Srazili jsme se se spoluhráčem. Bylo to asi i změnou prostředí a jiným tempem hry. Takže to asi byla i moje chyba. Já tam šel naslepo, on šel do hlavičky a kolenem mi zlomil desáté žebro a pochroumal plíci. Musel jsem být dva dny v nemocnici a týden na pozorování. Byla to smůla, ale to k fotbalu patří," popisoval sparťanský odchovanec.

přehrát video
Čech: V Rakousku už budeme všichni myslet na Euro

Po zranění byl ale bez tréninku jen dva týdny. "Pak jsem hned jezdil na rotopedu, takže jsem trénoval skoro pořád. To se ale asi projevilo i na tom, že se protahoval můj návrat na hřiště. Žebro mě nepouštělo do soubojů, takže mi chybí herní praxe. Poslední tři zápasy mě tam trenér postavil, abych měl šanci o EURO bojovat. Za to mu děkuji," řekl Pavelka.

Věří však, že do šampionátu se stihne dostat do potřebné formy. "Prostor na to je. Ještě je dost času, budeme hrát přípravné zápasy. Každý zápas mi pomůže. Rozhodně jsem nepřijel se jen zúčastnit a být do počtu," prohlásil Pavelka.

EURO je pro Pavelku splněným snem

Uvědomuje si však, že bojovat o základní sestavu s Jaroslavem Plašilem a Vladimírem Daridou pro něj bude těžké. "Celou kariéru na ně koukám v televizi, vzhlížím k nim a oba jsou pro mě vzory, takže si neumím představit, že spolu budeme bojovat o místo," dodal.

Stejně tak si ale před rokem neuměl představit, že se bude připravovat na šampionát. "Před rokem jsme hráli o záchranu s Libercem, tak bych se tomu vysmál. Ale někdy to tak bývá, že se to celé otočí. Teď by mě mrzelo, kdybych po tom vydařeném podzimu o to přišel. Pro mě byla reprezentace vždy nejvíc, v mládeži jsem si ji neužil, takže EURO je pro mě splněný sen. Pokud si tam zahraju, tak si budu muset vysnít něco jiného," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.