ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
EURO 2016

Hubník: Už jsem ani nedoufal, že bych mohl ještě někdy reprezentovat

Velikost textu:

Praha - Obránce Romana Hubníka velmi potěšila nominace na letní mistrovství Evropy, kterou vůbec nečekal. Vždyť národní dres navlékl naposledy před čtyřmi lety a předpokládal, že o další reprezentační starty už svoji bohatou fotbalovou kariéru nerozšíří. O to víc se ovšem jednatřicetiletý stoper Plzně těší, že ve Francii bude moci hájit české barvy.

Hubník: Chceme se porvat o postup z skupiny
Hubník: Chceme se porvat o postup z skupiny

Hubník byl povolán především díky povedenému jaru ve Viktorii, které jako kapitán výrazně pomohl k obhajobě titulu. "Určitě je to hezký pocit, znovu po čtyřech letech být na nejdůležitějším srazu před mistrovstvím Evropy. Jsem strašně rád, že mi vyšel ten půlrok v Plzni, že jsme udělali titul a závěr sezony je takový, že jsem tady," řekl Hubník.

Protože ho od září 2012, kdy absolvoval 21 minut v přípravě s Finskem, trenéři v nominacích přehlíželi, už s národním týmem vůbec nepočítal. "Už jsem ani nedoufal, že bych mohl ještě někdy reprezentovat. V Plzni jsem ze začátku hrál, pak nehrál, bylo to takové nahoru dolů," konstatoval čtyřiadvacetinásobný reprezentant.

Roman Hubník v reprezentačním dresu v roce 2010
Roman Hubník v reprezentačním dresu v roce 2010

"Teď jsem neodehrál ani jeden kvalifikační zápas a rovnou skočil do nominace. Je to takový paradox, ale ten půlrok mi vyšel. Trenér asi dělá nominaci podle nějakých výsledků a výkonů na hřišti," doplnil Hubník.

Vnímá, že jeho výhodou je i velká univerzálnost. "Pro každého hráče je lepší, když může hrát na více postech. I když ten kraj obrany úplně není můj post, tak nějaký zápas mi tam vyšel. Pro trenéry jsem vždycky to lepidlo, a když nějaký hráč vypadne, tak mě tím zalepí. Ale nevím, jestli tohle rozhodlo. Myslím, že trenér mě sem bral jako stopera," uvedl bývalý fotbalista Olomouce, Sparty, FK Moskva nebo Herthy Berlín.

přehrát video
Čech: V Rakousku už budeme všichni myslet na Euro

Zatím neví, zda s ním reprezentační kouč Pavel Vrba na Euro počítá do základní sestavy. "Je to teprve na začátku a bude záležet na zdravotním stavu všech hráčů. Čekají nás tři přípravné zápasy a trenér se pak rozhodne. Šance tam nějaká je, uvidí se jaká. Chceme se porvat o postup ze skupiny," upozornil Hubník.

"Můj sen je zahrát si nějaký zápas na Euru. Z těch 23 nominovaných lidí si zahraje asi jenom 16 a ostatní musí jenom čekat na šanci. Rád bych naskočil aspoň na pár minut" dodal rodák z Halenkova.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.