ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Ibrahimovič: Dánové mi chtěli ukončit kariéru, ale místo toho jsem ji ukončil já jim

Velikost textu:

Stockholm – Tradičně prostořeký Zlatan Ibrahimovič v odvetě baráže mistrovství Evropy ukázal, že leckdy odvážná prohlášení umí podložit i činy. V úterním zápase dvěma góly přispěl k remíze 2:2 v Dánsku, která stačila švédským fotbalistům k postupu na šampionát, a po zápase se radoval, jak Dánsku ukončil kariéru.

Zlatan Ibrahimovič ukázal Dánům zač je toho loket
Zlatan Ibrahimovič ukázal Dánům zač je toho loket

"Dánové před zápasem říkali, že mi ukončí kariéru, ale místo toho jsem ukončil já kariéru celé jejich zemi," řekl čtyřiatřicetiletý Ibrahimovič. Hvězda Paris St. Germain totiž před baráží prohlásila, že po turnaji ve Francii nejspíš v národním týmu skončí.

Po odvetě v Kodani se o tom však nechtěl bavit. "Jestli po Euru skončím, bude to osud," uvedl švédský kapitán. "Hodně lidí o mně v poslední době říkalo, že už jsem starý a slabý, ale dneska to tak nevypadalo," dodal Ibrahimovič, který se proti Dánsku prosadil po rohu a z přímého kopu a navázal tak na jednu branku z úvodního duelu.

Domácí pak sice dvěma góly srovnali, na postupu Švédska to už však nic nezměnilo. "Máme obrovskou radost. Hlavně proto, že o nás říkali, že jsme nejhorší švédská reprezentace v historii," uvedl trenér Erik Hamrén. "Ale neberu to jako pomstu. Nicméně vzhledem k tomu, jak o nás psali, je postup na Euro velký úspěch," dodal ironicky.

Naopak obránce Mikael Lustig se do kritiků opřít nebál. "Naházeli na nás hodně špíny a tohle je skvělá pomsta," prohlásil hráč Celticu. "Pořád psali o tom, jak je potřeba omladit a obměnit tým, ale spíš to vypadá, že ke změnám by měli sáhnout v médiích," přidal. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.