ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Reprezentace se sešla před kvalifikací, Kolář má problémy s ramenem

Velikost textu:
aktualizováno 30. 8. 2015 20:19

Praha - Fotbalová reprezentace se sešla před zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Kazachstánem a v Lotyšsku. Na srazu chyběli legionáři, kteří se vzhledem ke klubovým povinnostem v zahraničí připojí ještě během neděle nebo až v pondělí. Plzeňský záložník Daniel Kolář má naražené rameno a ještě dnes by se mělo rozhodnout, zda v týmu zůstane, nebo místo něj bude povolán náhradník.

Daniel Kolář v reprezentačním dresu
Daniel Kolář v reprezentačním dresu

"Dan je jediný takový, který je na hraně. Dneska to půjde zkusit. Má naražené rameno ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy. Bohužel je to tak bolestivé, že zatím nemůže do kontaktu," řekl trenér Pavel Vrba. "Naštěstí se ukázalo, že to není dlouhodobé zranění, ale spíš úraz a po týdnu, po deseti dnech by to mělo být v pořádku. Bude záležet na Danovi, jak se bude cítit," dodal.

Trenér Pavel Vrba: "Nebudu říkat, že zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem rozhodnou. Kdybychom uhráli šest bodů, určitě bychom se hodně přiblížili k Francii, ale ještě nás čekají dva těžké zápasy v říjnu. Takže můžeme udělat krok k tomu, abychom do těch posledních dvou zápasů v říjnu, které budou podle mě nejtěžší, měli výhodu nějakého postavení a bodového zisku."

Pokud by Kolář nebyl k dispozici, Vrba by zvažoval povolat místo něj možná typologicky trochu jiného hráče. "Možná budeme přemýšlet spíš o hrotovém hráči, který by doplnil dvojici Lafata, Škoda. Myslíme si, že typologicky můžeme nahradit Dana hráči, kteří jsou tady v nominaci. Ve svých klubech hrají na několika postech a můžeme je využít i jako podhrotového hráče," podotkl Vrba.

Už před Kolářovým zraněním musel kouč oželet účast dalších čtyř záložníků ze základní sestavy posledního duelu na Islandu. Mimo hru jsou kapitán Tomáš Rosický, kterého mohl právě Kolář nahradit, Václav Pilař, Lukáš Vácha a Jaroslav Plašil. "Trošku nám to život komplikuje. Ale jsou věci, které bychom stejně chtěli udělat, vyzkoušet. Neříkám, že v kvalifikaci je dobré zkoušet, na druhou stranu myslím, že spousta mladých hráčů, kteří jsou v nominaci poprvé, prokazuje kvalitu," řekl Vrba.

"Třem týmům se podařilo postoupit do Evropské ligy. Takže věřím, že se toho tolik bát nemusíme. Hráči v kvalifikaci EL prokázali, že mají dobrou formu a věřím, že se to ukáže i v těchto dvou zápasech," dodal kouč.

Z 23 nominovaných na dopolední sraz dorazili pouze fotbalisté z české ligy. Mezi nimi i čtyři nováčci David Pavelka, Jiří Skalák, Martin Frýdek a brankář Tomáš Koubek. Legionáři, kteří hráli v sobotu zahraniční ligy, by se měli připojit odpoledne, další čtveřici krajánků čeká duel dnes a dorazí až v pondělí. Tým se bude připravovat v Praze do středy, kdy se přesune do dějiště čtvrtečního duelu s Kazachstánem Plzně. S Lotyšskem bude hrát v Rize příští neděli.

Zářijovými duely začne podzimní závěr kvalifikace, v níž je odehráno šest z deseti zápasů. Vrbův celek bude hájit postupovou příčku ve skupině A. Čeští fotbalisté v červnu po první prohře 1:2 na Islandu klesli na druhé místo tabulky dva body za severského soupeře a před třetím Nizozemskem mají náskok tří bodů.

Pavel Vrba (vpravo)
Pavel Vrba (vpravo)

Na šampionát projdou první dva týmy ze skupiny a nejlepší celek z třetích míst, dalších osm mužstev z třetích příček čeká baráž. "Nebudu říkat, že ty dva zápasy rozhodnou, to asi těžko. Ale můžeme udělat krok k tomu, abychom do těch posledních dvou zápasů v říjnu, které budou podle mě nejtěžší, měli výhodu nějakého postavení a bodového zisku," uvedl Vrba.

přehrát video
Fotbalisté se sešli před Kazachstánem a Lotyšskem
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.