ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Dočkal: Gól beru na sebe, špatně jsem vyhodnotil situaci

Velikost textu:

Praha - Český reprezentační záložník Bořek Dočkal vzal jediný inkasovaný gól v utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Lotyšskem na sebe. Středopolař pražské Sparty si prý špatně vyhodnotil situaci. Připustil, že překvapil i spoluhráče Jaroslava Plašila a soupeři umožnil jít do rychlého brejku, z něhož skóroval Aleksejs Višnakovs.

Zklamaný Bořek Dočkal
Zklamaný Bořek Dočkal

"Moje chyba, já jsem si to špatně vyhodnotil a rozhodl jsem se pro špatné řešení. Zdálo se mi, že by se hra mohla přesunout až doleva, kde by byl potom volný David Limberský. To byla moje představa, ale oni na to dobře reagovali. My jsme na to v tu chvíli nebyli připravení, takže moje špatná volba," řekl.

Nejednalo se o nacvičený signál, překvapený tak byl podle něj i Plašil. "Já jsem na něj nevolal, nemával, nic, nechtěl jsem tohle řešení avizovat dopředu. V tu chvíli to měl už těžké a asi to ani nečekal, že to takhle rozehraju. Vyběhli dva hráči a my jsme byli moc otevření, takže moje špatná volba," zopakoval Dočkal.

"My jsme do toho zápasu nevstoupili úplně dobře, chtěli jsme být silnější v kombinaci a vytvářet si šance," uvedl Dočkal. Po vedoucí brance ze třicáté minuty se hosté ocitli v ještě lepší pozici. "Jim přesně tohle vyhovovalo, zalézt si níž a čekat na nějakou další chybu. My jsme museli hrát na riziko," litoval.

Český tým dokázal v závěru alespoň vyrovnat, první bodová ztráta v kvalifikaci je ale pro Dočkala zklamáním. "Je samozřejmě lepší získat bod než prohrát, ale ten zápas jsme si představovali jinak. Herně i výsledkově jsme od toho čekali víc," řekl.

"Pohled na tabulku je pořád samozřejmě dobrý, když vidíme, co za zápasy máme za sebou. Je hrozná škoda, že jsme nepotvrdili ty zápasy, co se nám podařilo předtím zvládnout. Zatím je to kaňka na kvalifikaci, takovéhle zápasy potřebujeme doma zvládat," uvedl Dočkal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.