ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Kvalifikace ME 2016

Vrba: Limberský jde do tréninku a na Lotyše by měl být k dispozici

Velikost textu:
aktualizováno 27. 3. 2015 19:36

Praha – Dopoledne probleskla médii zpráva, že český národní tým přišel pro utkání s Lotyšskem o dalšího obránce. Na tréninku si natáhl sval David Limberský a jeho start by měl být ve hvězdách. Trenér Pavel Vrba ale prozradil, že zranění Limberského není vážné a pro sobotní duel tak s plzeňským bekem stále počítá.  

David Limberský
David Limberský

"Myslím, že bavit se o Davidovi Limberském před tréninkem je naprosto zbytečné. Jde do tréninku a měl by být k dispozici," řekl Vrba. Kapitán Plzně údajně přišel ke zranění při nácviku střelby, přímo z Edenu odcestoval na vyšetření na sonografu a poté jej měl v péči fyzioterapeut Pavel Kolář.

"Můžu potvrdit, že včera z tréninku odešel dřív, ale se svalem určitě žádný problém nemá. Byl na odborném vyšetření, magnetická rezonance ukázala, že žádné svalové zranění tam není," dodal český trenér.

přehrát video
Vrba si absenci Limberského proti Lotyšům nepřipouští

Pokud by plzeňský zadák nemohl nastoupit, zbyl by ze základní podzimní obranné čtveřice pouze Michal Kadlec. Kvůli zranění nejsou v nominaci Pavel Kadeřábek s Tomášem Sivokem a na pravém kraji obrany jsou mimo hru i Radim Řezník a nemocný František Rajtoral.

"David bude normálně trénovat, zkusí si to. Buď jo, nebo ne. David je zkušený kluk, hraje velmi dobře. Ale už nehrál minulý zápas s Islandem a Dan Pudil ho nahradil velmi dobře. Teď je tu Adam Hloušek, který hraje pravidelně bundesligu a byla by to pro něj velká šance," podotkl kapitán Tomáš Rosický. 

Zdroj: ČTK, Sport [isport.cz], sport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.