ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Spokojený Vrba: Lidé mají díky reprezentaci zase radost z fotbalu

Velikost textu:

Plzeň - Trenér Pavel Vrba prožil téměř dokonalý návrat do Plzně, odkud před necelým rokem zamířil k národnímu celku. S fotbalovou reprezentací ve vyprodaných Štruncových sadech slavil po obratu výhru 2:1 nad Islandem, která posunula tým bez ztráty bodu do čela skupiny A evropské kvalifikace. Vrba byl nadšený ze skvělé kulisy a těší ho, že lidé v Česku zase mají radost z fotbalu.

přehrát video
Trenér Vrba: Dvanáct bodů je dobrý vklad do příštího roku

"Je moc dobře, že máme dvanáct bodů, to je úžasné. Určitě nejsme favoritem skupiny, ale uhráli jsme body, které jsou odrazovým můstkem k postupu na mistrovství Evropy. Ale je to pouze dobrý vklad do příštího roku, minimálně ještě deset bodů budeme potřebovat, abychom měli nějakou jistotu," řekl Vrba.

V úvodu svého angažmá u reprezentace ve čtyřech přípravných zápasech nezvítězil, ale od začátku kvalifikace je český tým stoprocentní. "Po jaru do nás začala spousta lidí i expertů rýt, že to s námi vypadá velmi špatně. Jsem rád, že mužstvo odpovědělo. Dostal jsem prostor otestovat hráče, za dva měsíce nejdou udělat změny. Kroky musí být postupné, teď se začínají projevovat," řekl.

"Neříkám, že jsme dokonalí, ale jsem rád, že se řeší to, že národní mužstvo je úspěšné, že lidi zase mají z fotbalu radost. To se nám teď trochu daří a já doufám, že to bude pokračovat," přál si Vrba. Potěšila ho skvělá atmosféra a přijetí fanoušků v Plzni. "Byl jsem dojatý hlavně včera, když jsem přišel na trénink a byla plná tribuna. Tolik lidí a takové povzbuzování jako tady na tréninku nejsou někde ani na lize. Něco úžasného," řekl Vrba.

Těší ho, že mužstvo dokáže otáčet nepříznivé skóre. "Dostali jsme laciný gól v úvodu, o to víc mě těší, že jsme zvedli hlavy. Mužstvo ukazuje charakter. I utkání, která se nevyvíjí v jeho prospěch, dokáže otočit. Ať už v Turecku, nebo teď. Je úžasné, že dokážeme otočit vývoj v takhle důležitých zápasech. Ukazuje to, jak mužstvo začíná být silné a já věřím, že to vydrží dlouho," dodal.

Přes skvělý vstup do kvalifikace stále vidí nedostatky. "V Turecku byl první poločas podprůměrný, měli jsme štěstí, jak jsme ho přežili. Teď s Islandem by zkušenější mužstvo mohlo v závěru víc držet míč, mohli jsme být aktivnější. Pořád je co zlepšovat," dodal Vrba.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.