ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita
Kvalifikace ME 2016

Kdo nahradí Váchu s Limberským? Reprezentační tábor stále mlčí

Velikost textu:

Praha – Čeští fotbalisté finišují s přípravou na nedělní zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Islandem v Plzni. Dopoledne měli poslední trénink v Praze na Strahově, kde se věnovali především nácviku standardních situací a zakládání útoků. Kdo za dva dny nahradí zraněné Váchu a Limberského, ale zatím trenér neprozradil.

Tomáš Rosický sleduje své mladší spoluhráče, kterak nosí tréninkové pomůcky
Tomáš Rosický sleduje své mladší spoluhráče, kterak nosí tréninkové pomůcky

Reprezentace bude v utkání s Islandem postrádat dvojici zraněných defenzivních hráčů – Lukáše Váchu a Davida Limberského, kdo je nahradí v základní sestavě, však fotbalisté zatím nevědí. "Máme ještě dva dny do zápasu, vše se může změnit. Nějaké varianty jsme nacvičovali, uvidíme, jak se trenér rozhodne. Každý musí být nachystaný," řekl Daniel Pudil.

Ten by na levém kraji obrany mohl nahradit zraněného Limberského. Variantou je ale i přesunutí Michala Kadlece nalevo a nasazení Václava Procházky na stopera. "Není to tak, že by mě trenér připravoval na to, že nastoupím. Jsou tady na ten post tři hráči i s Michalem Kadlecem. Pořád je vše otevřené, žádná konkrétní jména zatím nepadla. Uvidíme možná na zítřejším předzápasovém tréninku," dodal Pudil.

Druhým otazníkem v sestavě je, kdo nahradí Lukáše Váchu v záloze. Variantou je Tomáš Hořava či Jaroslav Plašil. Hráči dnes odpoledne dostali volno a v sobotu během dopoledne se přesunou do Plzně, kde je od 19:00 čeká předzápasový trénink otevřený pro veřejnost.

Zápas s Islandem začne v neděli ve 20:45 a půjde o přímý souboj o první místo v kvalifikační skupině, protože Seveřané stejně jako český tým vyhráli všechny tři dosavadní duely. Přímý přenos utkání vám nabídne ČT sport a náš web.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.