Eindhoven veze z Borisova výhru 3:2, Bělehrad a Benfica doma jen remizovaly

Důležitou výhru na hřišti soupeře si připsal PSV Eindhoven ve čtvrtém předkole Ligy mistrů a připravil si tak výhodnou pozici pro postup do nejprestižnější evropské soutěže, když na hřišti BATE Borisov zvítězil 3:2. CZ Bělehrad pak pouze remizoval se Salcburkem bez branek a nerozhodný výsledek viděli diváci také v Lisabonu, odkud si z půdy Benficy odvezl nadějný výsledek 1:1 soluňský PAOK.

Utkání BATE Borisov - PSV Eindhoven
zdroj: Reuters autor: VASILY FEDOSENKO

Nizozemský celek od deváté minuty prohrával po brance Tuominena, ale ještě v prvním poločase vyrovnal z penalty Pereiro. Po přestávce se za hosty prosadil Lozano a dvě minuty před koncem za Borisov srovnal Hleb. Vzápětí ale o prvním pohárovém vítězství PSV po deseti zápasech a třech letech rozhodl Malen.

Zbývající dva dnešní zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Crvena zvezda Bělehrad hrála na uzavřeném stadionu bez diváků 0:0 se Salcburkem, duel Benficy Lisabon s PAOK Soluň skončil 1:1.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Crvena zvezda Bělehrad - Salcburk 0:0.

BATE Borisov - PSV Eindhoven 2:3 (1:1) Branky: 9. Tuominen, 88. Hleb - 35. Pereiro z pen., 61. Lozano, 89. Malen.