ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Klopp: Historie Liverpoolu je jak přeplněná krosna, je příjemné přidat další kousek

Velikost textu:

Výhra Liverpoolu v Mariboru 7:0 byla rekordní. Trenér anglického klubu Jürgen Klopp byl z anglického maxima na hřištích soupeře v evropských pohárech nadšený. Podle něj nebude pro další kluby vůbec snadné podobný výkon zopakovat.

Jürgen Klopp tleská svým svěřencům po rekordní výhře
Jürgen Klopp tleská svým svěřencům po rekordní výhře

"O rekordu jsem se dozvěděl až po zápase a je to skvělé. Historie Liverpoolu je jak přeplněná krosna, takže je příjemné přispět do ní dalším kouskem," uvedl Klopp. "Navíc bude velmi těžké rekord vylepšit, protože vyhrát 7:0 je opravdu výjimečné. Ukazuje to, že jsme hráli neuvěřitelně dobře," dodal.

Liverpool přitom v prvních dvou zápasech zaznamenal jen dvě remízy. První poločas ve Slovinsku vyhrál 4:0 a po přestávce přidal další tři branky. Dvěma góly se na rekordní venkovní výhře anglických zástupců v Lize mistrů v historii podíleli Mohamed Salah a Roberto Firmino.

přehrát video
Sestřih zápasu Maribor - Liverpool

Dosavadní anglické maximum ze zápasů na hřištích soupeře byla dvě vítězství 6:0, která v roce 1986 zaznamenal Leeds v Oslu nad tamním Lynem a Manchester United stejným poměrem triumfoval nad Shamrockem Rovers v roce 1957.

Podle Kloppa podali hráči Liverpoolu vyspělý výkon. "Radost mám především z toho, že jsme po přestávce nepolevili a kontrolovali jsme zápas," prohlásil. "Když v podobných zápasech nepodáte stoprocentní výkon, můžete se hodně trápit. Předvedli jsme velmi vyspělý a líbivý výkon," přidal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.