ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Manchester City vydělal v LM více než 80 milionů eur, za sebou nechal i Real

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) – Kdepak vítěz Real Madrid. V minulém ročníku Ligy mistrů si navzdory vyřazení v semifinále vydělali nejvíc fotbalisté Manchesteru City. V současnosti vedoucí klub Premier League v uplynulé sezoně získal 83,8 milionu eur (2,26 miliardy korun). Nejméně naopak dostalo Maccabi Tel Aviv, které inkasovalo 16,7 milionu eur (451 milionů korun).

Slavící fotbalisté Manchesteru City
Slavící fotbalisté Manchesteru City

Manchester City profitoval z lukrativních televizních práv na Ligu mistrů pro Británii. Real Madrid si s patnáctimilionovým bonusem za triumf přišel na 80 milionů eur.

Celkem UEFA rozdělila mezi účastníky minulého ročníku Ligy mistrů 1,345 miliardy eur. Největším "skokanem" co do rozdílu mezi výsledky na hřišti a odměnou byl Juventus, jenž sice vypadl už v osmifinále, ale i díky 53 milionům za podíl z televizních práv byl třetím nejbohatším klubem s částkou 76,2 milionu eur.

V minulé sezoně si čtyři anglické kluby rozdělily z televizních práv více než 150 milionů eur, tři italské 112 milionů eur, zatímco pět španělských celků se podělilo "pouze" o 90 milionů.

Kluby dostávají od UEFA za samotnou účast v základní skupině elitní soutěže 12 milionů eur. Za vítězství v zápase inkasují 1,5 milionu, za remízu 500 000 eur. Odměny se postupně zvyšují při postupu do vyřazující fáze až na 15 milionů eur pro celkového vítěze.

Zveřejněné odměny jsou první z tříletého cyklu vycházejícího z aktuálních sponzorských a televizních smluv. UEFA předpokládá, že v dalším období za roky 2018-2021 se příjmy zvýší o 30 procent.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.