ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Vrba: Promrhat náskok 4:0? Muselo by se stát něco mimořádného

Velikost textu:

Tallinn - Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba bere vítězství 4:0 na hřišti Nomme Kalju v úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů jako vstupenku do dalších bojů. "Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek pro odvetu a povedlo se to. Vedení 4:0 snad ani nejde promrhat. Muselo by se stát něco mimořádného," řekl Vrba.

Radující se trenér Vrba
Radující se trenér Vrba

Za klíčové označil standardní situace, které vedly ke všem čtyřem gólům. "Věděli jsme, že Kalju má silné útočné standardní situace, ale že naopak brání standardky trochu zvláštně. My je za to potrestali," hodnotil Vrba, který ocenil především stopera Mariána Čišovského, který byl hned u tří branek.

"Marián měl lehkou angínu, takže to chvíli vypadalo, že možná ani nebude moci hrát. Po zápase jsem mu říkal, že by možná měl mít angínu celý rok, jestli bude hrát takhle," řekl Vrba. "U něj je to hodně o sebeovládání, že chodí do správných prostorů, nabíhá a nestojí. A samozřejmě také o štěstí, které měl."

Jediným záporem utkání byl podle něj příliš nervózní první poločas. "První rychlý gól nám paradoxně ublížil. Problémem bylo, že hráči začali hrát příliš na jistotu, což nám není vlastní. Stalo se nám něco podobného jako v Příbrami, kde nás ale soupeř za pasivitu potrestal. O poločase jsem hráče rozhodně nechválil, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a přidali další tři góly, což bylo velice důležité," zhodnotil Vrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.