ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Platini je znechucen a slyšení před etickou komisí bude ignorovat

Velikost textu:

Paříž - Michel Platini bude bojkotovat páteční slyšení před etickou komisí FIFA a k projednání svého obvinění z korupce nepřijde. Oznámili to právní zástupci suspendovaného předsedy UEFA. Bývalý francouzský reprezentant je prý znechucen tím, jak FIFA případ prezentuje v médiích a nectí presumpci neviny.

Michel Platini
Michel Platini

"Michel Platini se rozhodl nezúčastnit slyšení před etickou komisí FIFA, protože verdikt této etické komise oznámil v tisku už o víkendu jeden z jejích mluvčích Andreas Bantel, bez ohledu na všechna základní práva počínaje presumpcí neviny," uvedli zástupci Platiniho.

Bantel o víkendu hovořil o chystaném minimálně několikaletém zákazu působení ve fotbale, a ačkoliv později zveřejněné informace dementoval, Platini pochybuje o nezaujatosti soudní komory etické komise.

Šedesátiletý Francouz se dostal do podezření z korupce kvůli přijetí dvou milionů švýcarských franků od předsedy FIFA Seppa Blattera, údajně za poradenskou činnost. Oba funkcionáři byli kvůli kauze v říjnu suspendováni na 90 dnů.

Tento týden jejich případ projedná soudní komora etické komise. Blatterovo slyšení je na programu ve čtvrtek, Platiniho v pátek. Verdikt by měl padnout do Vánoc, oběma hrozí doživotní vyloučení z fotbalu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.