ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Blatter "mezi anděly" zalitoval, že neodešel dřív

Velikost textu:
aktualizováno 23. 11. 2015 16:09

Curych - Suspendovaný předseda FIFA Sepp Blatter lituje, že vedení světového fotbalu neopustil na vrcholu po loňském mistrovství světa v Brazílii. Věří, že Michel Platini bude moci kandidovat na uvolněný post, a slíbil, že pokud se Francouz očistí, vrátí se do nejvyšších pater fotbalu i on. Devětasedmdesátiletý funkcionář, jenž čelí v souvislosti s rozsáhlou korupční aférou ve vedení FIFA kriminálnímu vyšetřování, to řekl švýcarské stanici RTS.

Sepp Blatter
Sepp Blatter

"Lituji, že jsem sám sobě neřekl: Blattere, dosáhl jsi vrcholu, dokázal jsi velké věci, nic lepšího už udělat nemůžeš, měl bys skončit," řekl Blatter v prvním rozhovoru po propuštění z nemocnice.

Hospitalizován byl začátkem listopadu poté, co se zřejmě kvůli neustálému stresu zhroutil. "Byl jsem mezi zpívajícími anděly a ohnivými ďábly. Byli to však andělé, kteří zapěli," připodobnil Blatter s poetikou sobě vlastní krušný stav na nemocničním lůžku.

Konkrétní povahu svých zdravotních problémů Blatter nezveřejnil, jeho stav však prý byl velmi vážný. "Byl jsem blízko (smrti). Ten tlak byl obrovský," řekl s odkazem na období, kdy ho etická komise začala vyšetřovat kvůli podezřelé platbě dvou milionů švýcarských franků šéfovi UEFA Michelu Platininu. Oba funkcionáři posléze dostali zákaz působení ve fotbale na 90 dní.

Soudce etické komise FIFA Hans-Joachim Eckert věří, že definitivní verdikt v kaze Blatter - Platini padne už v prosinci. "Pánové budou vyzváni, aby předložili jakékoli důkazy," uvedl Eckert. V sobotu mu případ předal vyšetřovací tým s návrhem na udělení trestu.

Čestný muž Platini

Doposud není jasné, zda Platini bude moci na uvolněný post šéfa FIFA kandidovat. Blatter nicméně věří, že někdejší hvězda francouzské reprezentace šanci má. "Platini je čestný muž," prohlásil Švýcar. "Jestliže se dokáže vrátit, bude zvolen. A pokud se vrátí, já se vrátím též," oznámil.

Blatter, jenž vedl světový fotbal od roku 1998, dal po květnovém znovuzvolení těsně po vypuknutí úplatkářského skandálu svou funkci k dispozici. Sám je švýcarskými úřady vyšetřován kvůli podezření ze zpronevěry a zneužití pravomoci. Jeho nástupce bude zvolen v únoru.

Zdroj: ČTK, The Guardian

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.