ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Další obvinění v korupční kauze FIFA se vzdali úřadům, zbývá poslední

Velikost textu:

Buenos Aires - Argentinský obchodník Hugo Jinkis a jeho syn Mariano, které američtí vyšetřovatelé obvinili v souvislosti s korupční kauzou FIFA z uplácení, se v Buenos Aires vzdali úřadům. Dostavili se k federálnímu soudu a poté byli převezeni na policejní stanici. Jejich právník oznámil, že se hodlají bránit vydání do USA.

Mariano Jinkis a jeho otec Hugo se přihlásili na policii
Mariano Jinkis a jeho otec Hugo se přihlásili na policii

Podle obvinění se Hugo a Mariano Jinkisové spojili s dalším argentinským podnikatelem Alejandrem Burzacem a pomocí milionových úplatků si zajistili lukrativní vysílací práva na jihoamerický šampionát Copa América. Burzaco se přihlásil úřadům minulý týden v Itálii.

Sedmdesátiletý Hugo Jinkis a jeho čtyřicetiletý syn patří mezi 14 osob z okruhu FIFA a mediálních a marketingových společností, na které vydaly americké úřady zatykač kvůli vydírání, podvodům a praní špinavých peněz. Skandál rozpoutalo zatčení sedmi vysoce postavených funkcionářů FIFA na konci května před kongresem v Curychu.

Ze 14 obviněných tak zůstává na svobodě už jen brazilský podnikatel Jose Margulies. Podle právního zástupce je momentálně v Brazílii a hodlá bojovat proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.