ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg
EVROPSKÁ LIGA

Sevilla vyučovala ve Vilniusu a podle očekávání narazí na Sigmu

Velikost textu:
aktualizováno 16. 8. 2018 22:25

Po postupu přes Kajrat Almaty si fotbalisté Olomouce zahrají o místo v základní skupině Evropské ligy se Sevillou. Španělský celek v odvetě 3. předkola potvrdil na hřišti Žalgirisu Vilnius roli favorita a vyhrál jednoznačně 5:0. Stejně jako v úvodním zápase, který skončil 1:0, udržel čisté konto český brankář Tomáš Vaclík.

Fotbalisté FC Sevilla se radují z gólu
Fotbalisté FC Sevilla se radují z gólu

Sevilla rozhodla o jednoznačném vítězství už v prvním poločase, který vyhrála zásluhou bleskového úvodu 3:0. V šesté minutě otevřel skóre Nolito a vzápětí se prosadil Pablo Sarabia, jenž těsně před přestávkou přidal i třetí zásah. V 80. minutě dal čtvrtou branku Guilherme Arana a tři minuty nato se podruhé prosadil Nolito. 

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 se na Andrově stadionu v Olomouci představí 23. srpna, odveta je na programu 30. srpna.

V Petrohradu se psala fotbalová historie

Velký obrat se povedl Petrohradu, jenž jako teprve druhý tým v dějinách evropských pohárů dokázal vymazat ztrátu 0:4 z úvodního zápasu venku. Poprvé se to povedlo v sezoně 2016/2017 v Lize mistrů Barceloně proti Paris St. Germain.

Zenit totiž v domácím prostředí porazil Dinamo Minsk 8:1 po prodloužení - hattrick zaznamenal Arťom Dzjuba a dva góly přidal v závěru Róbert Mak.

Legia se musela sklonit před celkem z Lucemburska

Senzační vyřazení potkalo polského mistra Legii Varšava, který nestačil i s českým obráncem Adamem Hlouškem v sestavě na Dudelange. Lucemburský tým vyhrál před týdnem úvodní střetnutí na soupeřově hřišti 2:1 a dnes si remízou 2:2 vyrovnal nejlepší pohárové vystoupení v historii klubu. O postup do základní skupiny si totiž neúspěšně zahrál také v roce 2012.

Výsledky odvetných utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy

Mistrovská část: HJK Helsinky - Olimpija Lublaň 1:4 (0:1), první zápas 0:3, postoupila Lublaň, Kukësi (Alb.) - Torpedo Kutaisi 2:0 (1:0), první zápas 2:5, postoupilo Kutaisi; APOEL Nikósie - Hapoel Beer Ševa 3:1 (0:1), první zápas 2:2, postoupila Nikósie; Midtjylland - The New Saints (Wales) 3:1 (1:1), první zápas 2:0, postoupil Midtjylland; Süduva Marijampole (Lit.) - Spartaks Jürmala (Lot.) 0:0, první zápas 1:0, postoupilo Marijampole; Kluž - Alaškert (Arm.) 5:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupila Kluž, F91 Dudelange (Luc.) - Legia Varšava 2:2 (2:1), první zápas 2:1, postoupilo Dudelange; Zrinjski Mostar - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Razgrad, Rosenborg Trondheim - Cork City (Ir.) 3:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupil Rosenborg, Valur Reykjavík - Šeriff Tiraspol (Mold.) 2:1 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Tiraspol.

Nemistrovská část: Žalgiris Vilnius - FC Sevilla 0:5 (0:3), první zápas 0:1, postoupila Sevilla; Molde - Hibernian 3:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupilo Molde, Craiova - Lipsko 1:1 (0:1), první zápas 1:3, postoupilo Lipsko; FC Kodaň - CSKA Sofia 2:1 (1:0), první zápas 2:1, postoupila Kodaň, Progrés Niederkorn (Luc.) - Ufa 2:2 (1:0), první zápas 1:2, postoupila Ufa; AEK Larnaka - Sturm Štýrský Hradec 5:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupila Larnaka, Zenit Petrohrad - Dinamo Minsk 8:1 po prodl. (4:0, 1:0), první zápas 0:4, postoupil Petrohrad; Lucern - Olympiakos Pireus 1:3 (0:1), první zápas 0:4, postoupil Pireus; Maccabi Tel Aviv - Pjunik Jerevan 2:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Tel Aviv; Dinamo Brest - Apollon Limassol 1:0 (0:0), první zápas 0:4, postoupil Limassol; LASK Linec - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Besiktas, Bröndby Kodaň - Spartak Subotica 2:1 (0:0), první zápas 2:0, postoupila Kodaň; Basilej - Vitesse Arnhem 1:0 (1:0), první zápas 1:0, postoupila Basilej; Atalanta Bergamo - Hapoel Haifa 2:0 (0:0), první zápas 4:1, postoupilo Bergamo; Maribor - Glasgow Rangers 0:0, první zápas 1:3, postoupili Rangers; Lech Poznaň - Genk 1:2 (0:2), první zápas 0:2, postoupil Genk, Rapid Vídeň - Slovan Bratislava 4:0 (1:0), první zápas 1:2, postoupil Rapid; Gent - Jagiellonia Bialystok 3:1 (1:0), první zápas 1:0, postoupil Gent; Feyenoord Rotterdam - Trenčín 1:1 (1:1), první zápas 0:4, postoupil Trenčín; FCSB (Rum.) - Hajduk Split 2:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupil FCSB; Partizan Bělehrad - Nordsjaelland 3:2 (3:1), první zápas 2:1, postoupil Partizan; Bordeaux - Mariupol 2:1 (0:0), první zápas 3:1, postoupilo Bordeaux; HNK Rijeka - Sarpsborg (Nor.) 0:1 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Sarpsborg; Burnley - Istanbul Basaksehir 1:0 po prodl. (0:0), první zápas 0:0, postoupilo Burnley; Braga - Luhansk 2:2 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Luhansk.

Program 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část: Olimpija Lublaň - Spartak Trnava, APOEL Nikósie - Astana, Rosenborg Trondheim - Škendija Tetovo, F91 Dudelange - Kluž, Süduva Marijampole - Celtic Glasgow, Šeriff Tiraspol - Karabach, Malmö - Midtjylland, Torpedo Kutaisi - Ludogorec Razgrad.

Nemistrovská část: Sigma Olomouc - FC Sevilla, Sarpsborg - Maccabi Tel Aviv, Gent - Bordeaux, Partizan Bělehrad - Besiktas Istanbul, Rapid Vídeň - FCSB, Apollon Limassol - Basilej, Glasgow Rangers - Ufa, Bergamo - FC Kodaň, Petrohrad - Molde, Trenčín - AEK Larnaka, Genk - Bröndby Kodaň, Olympiakos Pireus - Burnley, Luhansk - Lipsko.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.