ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
Evropská liga

Béčko v Beerševě? Ani náhodou. Hrajeme o body, koeficient, postavení, říká Vrba

Velikost textu:

Plzeň má už postup ze základní skupiny Evropské ligy jistý, trenér Pavel Vrba chce ve čtvrtek přesto nasadit nejsilnější možnou sestavu. Ve hře není totiž málo: první místo ve skupině. To si Viktoria zajistí, pokud v Izraeli zvítězí a vedoucí FCSB v Bukurešti ztratí body s Luganem.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"Je to příjemnější než být nervózní před zápasem, ve kterém bychom museli k postupu uhrát plichtu. Zápas je asi méně emotivní než poslední v lize nebo evropských pohárech. Na druhou stranu hrajeme o body, koeficient, postavení. Pokud máme šanci být první, což by přineslo nasazení v play-off, budeme se o to prát," řekl Vrba.

V Izraeli bez bázně

V Beerševě očekává vzhledem k situaci ve skupině otevřenější fotbal. "Vycházíme to z toho, jak se to vyvinulo. Jsme postupující. Pro diváky bude zajímavější, když se bude hrát otevřeně, než kdyby se bránilo v devíti lidech. My budeme chtít hrát fotbal, jaký předvádíme na podzim," uvedl bývalý kouč reprezentace.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu:

Kvůli zdravotním problémům nemůže nasadit obránce Tomáše Hájka, záložníky Martina Zemana s Diegem Živuličem a útočníka Jakuba Řezníčka, další opory ale v posledním utkání roku šetřit nebude. "V první části soutěže jsme dokázali, že pokud se nám zraní někteří hráči, dokážeme je nahradit. Je to poslední zápas, nemáme se proč šetřit na víkend. Budeme se snažit hrát v té nejsilnější sestavě," prohlásil Vrba.

Tlačenka nebyla, oslavy ale snad přijdou

Plzeň v úvodním vzájemném souboji na konci září doma porazila Beerševu 3:1, i tak plzeňský trenér izraelského mistra hodně chválil. "Hráčům něco ukážeme, ale vycházíme z toho, že Beerševa je silná. Pokud nepodáme optimální výkon, nebude to stačit," upozornil Vrba.

přehrát video
Plzeň odletěla do Izraele, i přes jistý postup chce s Beer Ševou uspět

Ke středečním 54. narozeninám si nemohl dát oblíbenou tlačenku a životní jubileum by nejraději oslavil čtvrteční výhrou. "Mám rád tlačenku, tady se budu muset obejít bez ní. Máme před sebou zápas, budeme slavit doufám ve čtvrtek po zápase," podotkl Vrba.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.