ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
Evropská liga

Sparta se zhroutila po prvním úderu, shodla se ruská média

Velikost textu:

Rostov na Donu - V úvodním utkání druhého kola Evropské ligy byl Rostov proti Spartě rychlejší a důraznější při proměňování příležitostí, uvedl trenér ruského klubu Ivan Daniljanc. Zároveň ale v rozhovoru pro deník Sovětskij sport varoval, že odvetný zápas na pražské Letné "v sobě skrývá hrozbu".

Fotbalisté Rostova se radují z výhry nad Spartou
Fotbalisté Rostova se radují z výhry nad Spartou

"Sehráli jsme zatím jen jeden zápas, před námi je odveta, která v sobě skrývá hrozbu. Hráči jsou už lepší a zkušenější, ale raději zůstaňme na zemi. Byli jsme motivovaní, organizovaní a hodně jsme chtěli vyhrát," řekl Daniljanc, podle něhož Sparta nebyla slabá. "Podařila se velká věc, ale v řadě okamžiků jsme měli štěstí. V odvetě to může být jiné," brzdil optimismus ruských fanoušků.

"Jsme velmi zklamaní. Přijížděli jsme velmi optimisticky naladění a věřili jsme, že něco dokážeme uhrát," prohlásil trenér Sparty Tomáš Požár.

Podle deníku Sport Express je rostovský tým i na začátku sezony stejně ukázněný, sebevědomý a dostatečně agresivní, jako byl i loni. "Je-li třeba a nezasáhne-li vyšší moc, je tým vždy schopen nepustit soupeře k pokutovému území. To se stalo i tentokrát. Brankář Medveděv neměl žádnou vážnou práci," uvedl list.

přehrát video
Sestřih utkání Rostov - Sparta

Jediné, co zápasu bylo možné vytknout, byla prý nízká návštěva, mráz třinácti stupňů pod nulou a vstupné, které bylo několikrát vyšší než obvykle.

"Scénář zápasu byl naprosto ideální. Sparta, která už nejednou dokázala ruským klubům, že je rozhodně třeba s ní počítat, v zápase neměla nárok způsobit nepříjemnosti. Zhroutila se po prvním úderu," napsal Sport Express, jenž také komentoval vyloučení Konatého po dvou faulech. Sparta se díky tomu dle listu ocitla v oslabení a zcela odpadla.

Místní sportovní server Čempionat-Rostov napsal, že rostovský tým si do Prahy poveze velmi solidní náskok. "Sparta bude muset útočit, což právě rostovský tým, zvyklý podnikat smrtící protiútoky, potřebuje."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.