ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
EVROPSKÁ LIGA

Spokojený Holoubek: Hráči z juniorky rostou před očima zápas od zápasu

Velikost textu:

Praha - Měla zřejmě nejtěžší los, teď ale jako jediný z českých týmů kráčí za postupem. Sparta si poradila i doma s Hapoelem Beer Ševa a je první i před Interem či Southamptonem. Při obří marodce do utkání museli zasáhnout i hráči z juniorky, pro které měl velká slova chvály i spokojený kouč David Holoubek.

David Holoubek
David Holoubek

Velká marodka donutila Holoubka k povolání mladých hráčů, vedle Pulkraba bylo na soupisce pět hráčů juniorky. "Rostou nám tu před očima zápas od zápasu. Za to jsme všichni rádi. Ale je pravda, že kdyby byl kádr zdravý, tak tolik šancí zřejmě nedostávají," řekl Holoubek. 

Sparta při příznivé konstelaci výsledků nemusí už v cestě za postupem získat ani bod. Něco takového ale kouč Letenských odmítá  "Vnímáme naše postavení v tabulce. Víme, že pro postup musíme udělat všechno. Kluci si to zaslouží, klub si to zaslouží," prohlásil Holoubek.

Sparta bude mít na potvrzení postupu dvě příležitosti. Nejdřív změří síly na Letné s anglickým klubem, v posledním zápase základní skupiny se představí na hřišti Interu Milán.

přehrát video
Holoubek: Naše hra v tuto chvíli stojí na Dočkalovi

"Dobrý výkon bychom samozřejmě rádi podali v obou zápasech, chceme vyhrát, ale když nad tím přemýšlím, tak reálnější je postupový bod uhrát se Southamptonem," řekl Holoubek. "Ale i tam bude komplikace, kterou je vykartovaný Matěj Pulkrab," přidal vzápětí sparťanský kouč.

Absence mladého útočníka je další potíží, se kterou se Holoubek musí vyrovnávat, Spartu totiž v posledních dnech kosí zranění. "Ale já už si zvykám," dodal s úsměvem.

Dalším úskalím současné Sparty je nevyrovnaná forma v české nejvyšší soutěži a v evropských pohárech. "V domácí lize se hraje jinak, jsme dominantní a dobýváme, zatímco v pohárech přijede soupeř útočit. V tom vidím ten důvod. Je pro nás důležité ukázat stejnou připravenost jako v Evropě a přepnout na českou ligu, ta je pro nás teď hodně složitá," uzavřel Holoubek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.