ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
EVROPSKÁ LIGA

Spartu proti Interu povede nadějný kouč dorostu Holoubek

Velikost textu:

Praha - Talentovaný kouč sparťanského dorostu David Holoubek povede ve dvou dnech hned dva zápasy Letenských v evropských pohárech. Ve středu přivítá jeho devatenáctka v Lize mistrů Podgoricu, ve čtvrtek pak Holoubka čeká zápas mnohem větších rozměrů. Sparta se na Letné postaví Interu a hlavním, byť zřejmě dočasným trenérem pro utkání bude právě on. 

David Holoubek (vpravo) s Markem Matějovským
David Holoubek (vpravo) s Markem Matějovským

Rozbor Interu má na starosti další asistent Stanislav Hejkal a Zdeněk Svoboda se stará o standardní situace. 

Pro šestatřicetiletého Holoubka půjde o premiéru v roli hlavního kouče v dospělém fotbale. Sparťanský odchovanec jako trenér prošel od žáků až po devatenáctku, s níž v minulé sezoně jasně získal titul a dovedl ji do mládežnické Ligy mistrů. Ve středu ho čeká první duel Youth League s Podgoricou.

Hned po zápase zamíří na předzápasový trénink A-týmu, u kterého je asistentem od června, a ve čtvrtek povede mužstvo proti Interu. Taktickou přípravu vytváří Hejkal, který byl Inter osobně sledovat.

"Nyní se zaměřujeme převážně na zápasy, ve kterých Inter nastoupil venku. Před začátkem domácí soutěže nečekaně vyměnili trenéra, což mělo na spoustu věcí vliv. V Chievu nastoupili v rozestavení 3-5-2, ale prohráli, v dalším utkání už rozestavení změnili na 4-2-3-1 a přišly také změny v sestavě. V posledních zápasech trenér volí i rozestavení 4-3-3," naznačil Hejkal, že ho čeká obtížná práce.

O nácvik útočných a obranných standardních situací se stará jako dosud Svoboda. "Zdeňkovi jsem dal náčrt toho, jak Inter standardky brání. Jak se chová, když míč rozehrává jeden nebo dva hráči, popřípadě jakou nohou. Hodně rotují sestavu, navíc někteří hráči nejsou na soupisce pro Evropskou ligu, takže zjišťujeme, kdo vůbec vlastně bude standardky zahrávat," dodal Hejkal.

S informacemi o Interu pomáhají sparťanským trenérům i bývalí hráči. "Cenné informace máme například od Tomáše Ujfalušiho. Mluvili jsme také s Láďou Krejčím, který teď proti Interu nastoupil," uvedl Hejkal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.