ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Limberský: Skupina bude asi vyrovnaná, ale máme reálnou šanci postoupit

Velikost textu:

Praha - Fotbalisté Plzně jsou s losem Evropské ligy poměrně spokojeni. Úřadující ligoví šampioni považují základní skupinu se španělským Villarrealem, Rapidem Vídeň a Dinamem Minsk za velmi vyrovnanou, ale věří, že mají reálnou šanci bojovat o postup. "Los je to zajímavý. Ta skupina může být vyrovnaná, všichni asi mají šance na postup. Jsme rádi, že ta reálná šance je i pro nás. Jsme teoreticky druhý favorit podle koše, tak věřím, že to potvrdíme. Určitě máme sílu na to, abychom minimálně z druhého místa postoupili," řekl kapitán David Limberský.

David Limberský
David Limberský

Také trenér Karel Krejčí byl s losem celkem spokojený. "Jsem hlavně rád, že jsme tu skupinu uhráli. Strašila mě cesta na východ, ale dostali jsme atraktivní soupeře. Takže jsem s losem spokojený a věřím, že se budeme do posledního zápasu prát o postup," uvedl Krejčí. "Je to hratelná, ale dá se říct i nevyzpytatelná skupina," řekl slovenský útočník Michal Ďuriš.

Favoritem skupiny by měl být Villarreal, který v roce 2006 dokráčel až do semifinále Ligy mistrů. "Samozřejmě jsem to tehdy sledoval. Tenkrát narazili na Arsenal. Asi už tu dobu Ligy mistrů, kdy se dostali až do semifinále, mají za sebou, ale pořád je to top tým španělské ligy," podotkl Limberský.

Viktoria v sezoně 2012/13 postoupila v Evropské lize z prvního místa ze skupiny v konkurenci jiného španělského týmu Atlética Madrid, nad kterým doma dokonce zvítězila. "Těžko porovnávat. Myslím, že je to hodně podobné, i když Atlético je asi trochu silnější podle jmen a hráčů. Ale Villarreal je velmi kvalitní tradiční celek, který se pohybuje nahoře ve španělské lize," uvedl Limberský.

"Španělský fotbal je někde jinde, největší favorit je Villarreal. Rakouský fotbal šel hodně nahoru. Měli jsme možnost vidět rakouský nároďák, když jsme s nimi hráli přátelák. Když vezmu konkrétně Rapid, tak vyřadil v předkole Ligy mistrů Ajax Amsterdam. A Dinamo Minsk je soupeř, s kterým bychom se taky měli prát o postupové místo," řekl Krejčí.

Na stadionu v Minsku Plzeň při své první účasti v základní skupině Ligy mistrů porazila Borisov. Dinamo ovšem zřejmě bude hrát jinde. "Co máme informace, tak by se mělo hrát v Borisově. Takže s Borisovem jsme hráli v Minsku a teď se to asi otočí. Byl bych rád, kdyby to dopadlo stejně jako zápas s Borisovem," uvedl Krejčí.

Los skupin zastihl Západočechy v letadle cestou ze Srbska. "Kapitán letadla nám hlásil, že jsme dostali Villarreal. Tak jsme se smáli, že ve dvou bychom mohli postoupit, protože ty další dva týmy nám nehlásil. Ty jsme zjistili, až když jsme dosedli," smál se Limberský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.