ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Liberec umlčel kritiky. Do Evropské ligy patříme, říká kapitán Pavelka

Velikost textu:

Split - Záložník David Pavelka se po vítězství 1:0 v odvetě 4. předkola proti Hajduku Split mohl s fotbalisty Liberce radovat z druhého postupu do základní skupiny Evropské ligy za poslední tři roky. Ten současný je o to cennější, že ještě na jaře Slovan bojoval v lize o záchranu a jednu chvíli byl poslední v tabulce. "Myslím, že jsme ta předkola zvládli a dokázali, že tam patříme," uvedl liberecký kapitán.

Liberecký David Pavelka
Liberecký David Pavelka

"Jsem hrozně rád, že se to povedlo, protože za ten minulý postup pořád posloucháme, že to štěstí, které jsme si vybrali, je neuvěřitelné. Samozřejmě štěstí bylo, přejít přes Udine se poštěstí málokomu," řekl Pavelka.

Slovan v minulé sezoně bojoval v lize o záchranu, ale v létě přišel nový trenér Jindřich Trpišovský i spousta posil a tým si rychle sedl. "Už po vítězství v poháru jsem říkal, že doufám, že ta minulá sezona, nebo ten půlrok, bude motivací pro vedení i nás hráče, aby se to tady zlomilo," uvedl.

David Pavelka: "Vedení udělalo úplné maximum při letní přípravě, přišla spousta nových hráčů, doplnil se kádr. Vše mělo hlavu a patu a sedlo si to nečekaně rychle. Nese to ovoce už teď."

Přestože liberecký tým se skládal v podstatě za pochodu a někteří hráči přišli na poslední chvíli, ve Splitu předvedl Slovan zkušený pohárový výkon. "Jsem hrdý na to, že můžu být součástí tohohle mužstva. Máme mladý tým, ale když se tomu vetkne správná taktika a odhodlání, vypadáme jako zkušený tým. Už když jsem po prvním zápase mluvil s trenérem Šilhavým, říkal, že jsme to uhráli jako zkušené pohárové mužstvo. Já bych to tak neřekl, ale cením si toho, že to vidí ostatní lidé," uvedl Pavelka.

Během duelu si užíval atmosféru, kterou vytvářelo přes 32 tisíc diváků. "Atmosféra byla něco neuvěřitelného. Když se odbourají některé věci, které k tomu nepatří, tak jsou Chorvati prostě bezkonkurenční."

přehrát video
Sestřih utkání Hajduk Split - Slovan Liberec

Příznivci Hajduku vyrazili za libereckými hráči den před zápasem k hotelu a chtěli jim znepříjemnit noc. Slovan přitom bydlel mimo Split. "Nebylo to zase tak dramatické, jak to vypadalo. Přes večer k nám putovala asi tříkilometrová kolona, ale naštěstí se k nám dostala jen hrstka. Pár dělbuchů, nějaké troubení. Asi hodinu a půl, takže ještě v pohodě," přiblížil Pavelka.

Na dobrou atmosféru se těší i ve skupině. Při pátečním losu si přeje zvučné soupeře. "Doufám, že při losu dostaneme nějaké chuťovky a přivedeme do Liberce nějaké tradiční kluby. Ve skupině už s námi nikdo nepočítá, chceme si to užít," uvedl Pavelka, který byl nominován na zápasy kvalifikace ME s Kazachstánem a v Lotyšsku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.