ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Světlice fanoušků Hajduku zapálila fasádu v centru Liberce

Velikost textu:
aktualizováno 20. 8. 2015 22:23

Liberec - Světlice vystřelená fanouškem fotbalového Hajduku Split při pochodu na stadion způsobila požár domu v centru Liberce. Požár se naštěstí z fasády dál nerozšířil, škoda se bude zjišťovat. Policie v souvislosti se zápasem 4. předkola Evropské ligy přijala mimořádná bezpečností opatření, nemusela ale řešit žádný vážnější incident. "Převážná část fanoušků z Chorvatska už odjela, někteří jsou ještě v centru. Monitorujeme to," uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Fanoušci Hajduku Split
Fanoušci Hajduku Split

Do Liberce přijelo necelých tisíc příznivců chorvatského klubu, na pochod z centra ke stadionu U Nisy se jich po 17:30 vydalo asi šest set. Světlici vypálil jeden z nich při průchodu myší dírou ze Sokolovského na Malé náměstí. Hořet začal dům známý jako Šavlovna. "Světlice se zapíchla do vnější polystyrénové fasády. Vytavila ji asi na čtyřech metrech. Místo jsme ochladili a zkontrolovali termokamerou," uvedl operační důstojník.

Policie považuje zápas s ohledem na špatnou pověst příznivců Hajduku za rizikový. Dění v Liberci monitoruje vrtulník, ve městě je zhruba 300 mužů z pořádkových jednotek čtyř krajů. Fanoušci hostů se přes den chovali klidně, i když část z nich obsadila zahrádky restaurací v horním centru města a popíjela pivo.

Mluvčí policie Vlasta Suchánková zatím ví jen o dvou přestupcích. Zhruba deset fanoušků vzalo bez zaplacení několik plechovek piva v nákupním centru Plaza v Liberci. Jiná skupinka to samé učinila na čerpací stanici U čtyř kamenů na Mladoboleslavsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.