ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Šilhavý: Ani proti Ajaxu se necítíme být předem poraženi

Velikost textu:

Nyon - Přestože jim los 4. předkola Evropské ligy přisoudil nejtěžšího možného soupeře, slavný Ajax Amsterdam, necítí se fotbalisté Jablonce předem poraženi. Věří, že favorita mohou překvapit stejně jako v předchozím kole Kodaň, kterou vyřadili.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý
Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý

"Los pro nás nebyl úplně příznivý, ale je to pořád jen los. Ajax je samozřejmě jednoznačný favorit, ale přesvědčili jsme se i teď s Kodaní, že zahrát se dá s kýmkoliv. Věříme, že Ajax můžeme pozlobit tak, jak jsme to zvládli s Kodaní," řekl kapitán Tomáš Hübschman. "V Kodani jsme se přesvědčili, že se dá uspět i proti favoritovi. Také v souboji s Ajaxem se proto necítíme předem poraženi," dodal trenér Jaroslav Šilhavý.

Severočeši věří, že s podobně dobrým výkonem jako v Kodani, kde vyhráli 3:2, mohou znovu uspět. "Samozřejmě náš herní projev asi nebude takový, že bychom byli favorité a měli svého soupeře mačkat. Ale určitým stylem hry je můžeme pozlobit. Je to i otázka štěstí. Musíme věřit ve své síly a věřit tomu, že tím svým způsobem můžeme i postoupit do skupiny Evropské ligy," uvedl Hübschman.

Ajax se do 4. předkola dostal poté, co nečekaně vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů s Rapidem Vídeň, s nímž Jablonec v červenci remizoval na soustředění v přípravném utkání 0:0. "Ajax je samozřejmě kvalitní tým, hrál Ligu mistrů. Ale myslím si, že tím, že hrál Ligu mistrů s Rapidem Vídeň, s kterým jsme se potkali na soustředění v Rakousku, se dají teoreticky oba týmy srovnat," podotkl Hübschman.

"Ajax patří mezi tradiční evropské velkokluby a tak věhlasný soupeř se v Jablonci už dlouho neukázal. Celá Evropa považovala za překvapení jeho vypadnutí v týdnu z předkola Ligy mistrů. Jsme rádi za fanoušky, že uvidí takový svátek. I pro nás bude měření s holandským vicemistrem velmi zajímavé a hrozně se na to těšíme," uvedl Šilhavý. "Soupeř začíná nizozemskou ligu v prvním kole těžkým zápasem na hřišti Alkmaaru a určitě ho chceme sledovat osobně," dodal.

přehrát video
Šilhavý: Ajax je srovnatelný s Kodaní. Věřím, že šanci máme
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.