ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Ohlasy 3. předkola EL

Na 0:3 to nebylo. Byl to hratelný soupeř, hlesl liberecký Pavelka

Velikost textu:

Giurgiu (Rumunsko) - Fotbalisté Liberce utrpěli v Giurgiu nejvyšší prohru v pohárech od souboje s jiným rumunským klubem Dinamem Bukurešť v roce 2009. Podle záložníka Davida Pavelky ale výsledek 0:3 úplně neodpovídal obrazu hry. Rumunského vicemistra viděl jako hratelného soupeře, o to víc ho vysoká porážka štvala.

Fotbalisté Giurgiu
Fotbalisté Giurgiu

"Těžko se to hodnotí. Kvalitu určitě prokázali, ale když to teď po zápase vidím, na 0:3 to nebylo. Byl to pro nás určitě hratelný soupeř," řekl Pavelka.

Za klíčový okamžik považoval druhý gól, inkasovaný v 74. minutě, po němž za dalších sedm minut přidal nigerijský útočník Astry Kehinde Fatai ještě jednu trefu a zkompletoval hattrick.

přehrát video
Sestřih utkání Giurgiu - Liberec

"V první půli to herně špatné nebylo. Tolik prostoru na kombinaci jsme možná dlouho neměli, ale nedokázali jsme toho využít. Když nám tam potom v druhé půli spadl druhý gól, už to bylo trošku takové zoufalství. Lepila se nám smůla na kopačky, spadlo to na nás," litoval Pavelka.

Liberec zničily protiútoky

Vysoká prohra ho mrzela o to víc, že Liberec inkasoval z rychlých brejků - největší soupeřovy zbraně. "O to nás to štve víc. Věděli jsme, že je to jejich největší zbraň. Celý zápas to praktikovali, po nákopech se dostávali do šancí. Byť jsme se na to připravovali, tak jsme to nezvládli. Když jsme ztratili balon, pokaždé to hrozně smrdělo dozadu," řekl Pavelka.

"Říkali jsme si, že mají strašně nebezpečné brejky. Možná jsme si mysleli, že to nějak zvládneme. Ale ty brejky jsme nezachytili, přesvědčili jsme se, že je mají opravdu výborně nacvičené," řekl liberecký kapitán Jiří Fleišman.

Fleišman: Pokusíme se o malý zázrak

Severočeši věří, že se Liberec z porážky oklepe. "Nic jiného nám ani nezbývá. Jsme na začátku sezony, zápasy jdou v rychlém sledu za sebou. Musíme na to zapomenout, vzít si z toho jen ty chyby a poučit se do odvety," řekl Pavelka. Za týden čeká úplně jiný duel. "Rumuni jsou nevyzpytatelní, ale na téhle úrovni něco podcenit moc nejde. Budeme muset na ně vlítnout od začátku, nebudeme moct čekat. Aspoň to bude otevřený fotbal a třeba padne hodně branek," dodal Pavelka.

Ani Fleišman dvojzápas ještě nepovažuje za zcela ztracený. "Takovéhle zápasy zkrátka někdy přijdou. Svým způsobem nás to může i posílit. Musíme se z toho poučit a dokázat zapomenout. Máme před sebou ještě odvetu. Myslím, že už to bude hodně těžké. Neznamená to ale, že bychom se vzdávali, pokusíme se o malý zázrak," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.