Dohráno MOL Cup

Benfica jde do finále, Juventus odvetu nezvládl

Turín - Benfica pokračuje v tažení svou úžasnou sezonou, Juventusu naopak letošní evropské poháry vůbec nevyšly podle představ. Do domácího finále v Turínu se "bianconeri" po remíze 0:0 nezvládli dostat, a díky úvodnímu vítězství 2:1 se tak Seville postaví Benfica. Tým z Lisabonu může konečně zlomit Guttmannovo prokletí - od dob legendárního maďarského kouče v šedesátých letech totiž nedokázal zvednout nad hlavu žádnou evropskou trofej.

Ezequiel Garay slaví první gól Benfiky proti Juventusu
zdroj: ČTK/AP

Juventus na domácím stadionu, který bude 14. května hostit finále, začal pozvolna, postupně však nad Benfikou získával převahu. V prvním poločase se ale nedokázal prosadit a největší šanci zaznamenal Vidal, jehož pokus v nastavení z brankové čáry vyhlavičkoval kapitán lisabonského celku Luisao.

Ani po přestávce "Stará dáma" na soupeřovu obranu nenašla recept, přitom od 67. minuty hrál Juventus přesilovku po vyloučení Péreze. Hostující obránce musel ze hřiště poté, co během šesti minut dostal dvě žluté karty. Benfica navíc v závěru ještě přišla pro finále o Markoviče, který tři minuty po odchodu ze hřiště dostal červenou kartu po strkanici u střídaček.

Juventus Turín - Benfica Lisabon 0:0

Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Angl.). ŽK: Asamoah - Rodrigo, Pérez, Oblak, Salvio. ČK: 89. Vučinič (mimo hřiště) - 67. Pérez, 89. Markovič (mimo hřiště). Diváci: 40 775. První zápas: 1:2, postoupila Benfica.

Juventus: Buffon - Cáceres, Bonucci (73. Giovinco), Chiellini - Lichsteiner, Vidal (78. Marchisio), Pirlo, Pogba, Asamoah - Tévez, Llorente (78. Osvaldo). Trenér: Conte.
Benfica: Oblak - M. Pereira, Luisao, Garay, Siqueira - Pérez, Amorim, Gaitán (76. Salvio) - Markovič (86. Sulejmani), Lima, Rodrigo (69. A. Almeida). Trenér: Jesus.