ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
2. předkolo Evropské ligy

Liberec chce v Rize uhrát dobrý výsledek pro odvetu

Velikost textu:

Riga - Liberec začne v lotyšské Rize svoji pouť kvalifikací Evropské ligy, v jejímž závěru touží oslavit postup do základní skupiny. Loňský ligový šampion se v úvodním duelu 2. předkola představí na půdě Skonta, kde chce uhrát příznivý výsledek do domácí odvety. Největším handicapem Slovanu bude zřejmě menší rozehranost. "Kdyby záleželo na mně, určitě bych rád sehrál před pohárem nějaký ligový zápas," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Radoslav Kováč
Radoslav Kováč

Zatímco fotbalisté Liberce sehráli naposledy soutěžní zápas na přelomu května a června, lotyšská liga je v plném proudu a Skonto má navíc za sebou už úvodní předkolo Evropské ligy s FC Tiraspol. "Oni hrají třeba od března soutěž, jsou v plném zápřehu. To je pro ně výhoda," připustil Šilhavý.

Osobně sledoval odvetu s Tiraspolem, ve které Skonto ztratilo náskok 1:0 z prvního duelu a postoupilo až na penalty. "Riga vyhrála zaslouženě, byť se to výsledkem nezdá. Ale domácí byli celé utkání lepší. Mají organizované mužstvo, rychlý přechod do útoku. Udělali na mě prostě dojem," řekl Šilhavý.

Třetí tým uplynulého ročníku Gambrinus ligy se však zároveň nezříká role favorita. "Soupeře určitě nepodceníme, ale naše ambice je jediná - postup," uvedl Šilhavý. "Jdeme na Rigu a asi je zřejmé, že se nemůžeme zříkat role favorita," doplnil záložník David Pavelka, který by mohl nahradit Jiřího Štajnera. Opora Liberce před sezonou odešla do Mladé Boleslavi.

Liberečtí se netají tím, že by rádi zvládli všechna tři předkola a zahráli si v hlavní fázi soutěže. Poslední čtyři pokusy postoupit do základní skupiny některého z evropských pohárů se jim totiž nepovedly, naposledy hráli hlavní část Poháru UEFA v sezoně 2006/07. "Pro mě je velkým snem, abychom se dostali až do základní skupiny. Když zvládneme zápasy v kvalifikaci Evropské ligy, hodně by nám to mohlo pomoci i v lize," uvedl kapitán Radoslav Kováč.

Skonto bylo založeno teprve v roce 1991, od té doby ale již patnáctkrát vyhrálo lotyšskou ligu. Naposledy před třemi lety. Pravidelně se účastní předkol evropských pohárů, má v nich dokonce více odehraných zápasů než Liberec. Do základní skupiny ale nikdy neprošlo. 

přehrát video
Liberec odletěl do Rigy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.