ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Vrba: Bude to těžké, ale snad venku zahrajeme lépe

Velikost textu:

Plzeň - Málo útočné aktivity, nepřesnosti, ale také velmi dobrý výkon soupeře. To byly podle trenéra Pavla Vrby hlavní důvody porážky plzeňských fotbalistů v úvodním osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce 0:1. Věří však, že v odvetě jeho svěřenci předvedou lepší výkon a o postup ještě zabojují.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Trenér Plzně Pavel Vrba

"Dnes jsme mohli uspět, jen kdyby hráči podali výkony na hranici svých možností. To se nestalo. Ještě nás ale čeká odveta a musíme věřit, že tam zahrajeme lépe než doma," řekl Vrba na tiskové konferenci.

Od svých hráčů postrádal zejména útočnou aktivitu. "Pokud nejste aktivní a nedokážete se zapojovat do útočné fáze ve větší míře, tak je to pro soupeře lehčí. Nebyli jsme tak aktivní jako v jiných zápasech," kritizoval Vrba. "Z naší strany tam bylo i hodně nepřesností v přechodové fázi, kdy jsme odevzdávali míče zadarmo. A nedokázali jsme se prosadit přes křídla," dodal.

K malátnému výkonu však podle něj ve velké míře přispěla i velmi dobrá hra soupeře. "Věděl jsem, že je Fenerbahce mezi top týmy v Evropě. To se splnilo. Soupeř byl dobře připravený, disciplinovaný a ukázal, co v něm je. Zahrál téměř bezchybně. Po dobrém presinku jsme měli vlastně jedinou větší šanci," hodnotil Vrba.

Věří však, že v odvetě se Plzni podaří zopakovat překvapivé výkony ze hřišť soupeře jako například z Neapole, kde vyhrála 3:0. "Ve venkovních zápasech se nám několikrát povedlo překvapit, tak věříme, že se to povede znovu. I když vzhledem k tomuto výsledku to bude těžké. Návratem Limberského ale budeme silnější. Navíc Pavel Horváth bude určitě v lepší pohodě než po té nemoci, která jeho výkon určitě ovlivnila," dodal Vrba.

Také trenér Fenerbahce Aykut Kocaman očekává, že Plzeň o postup ještě zabojuje. A podle něj má sílu na to, aby postupový boj zvrátila na svou stranu. "Uhráli jsme sice skvělý výsledek, ale musíme si být vědomi síly soupeře. Jsme teď o krok napřed, ale je to jen poločas. Plzeň je silný soupeř, který je schopen to otočit," mínil Kocaman.

Důvodem, proč Plzeň dnes nebyla tak aktivní jako v předešlých zápasech, podle něj byla správně zvolená taktika. "Pokud to srovnám s tím, jak jsme měli Plzeň nastudovanou, tak byla statičtější. To ale bylo z důvodu naší dobré hry," zhodnotil Kocaman.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.