ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Zápasy se Šmonou mohou být klíčové, míní Matějovský

Velikost textu:

Praha - Před šesti lety už si Marek Matějovský vyzkoušel, jak chutná konfrontace s izraelským fotbalem. Po remíze 1:1 s Hapoelem Tel Aviv ještě v dresu Mladé Boleslavi smutnil, že Středočechům unikl postup ze základní skupiny Poháru UEFA. Před čtvrteční bitvou se Spartou proti Kirjatu Šmona doufá Matějovský v lepší konec a tuší, jak zásadní význam v boji o postup ze základní skupiny Evropské ligy nadcházející dvojzápas se Šmonou může být.

Marek Matějovský
Marek Matějovský

Kdyby Sparta ve čtvrtek na Letné zvítězila, měla by po třech kolech před Šmonou už pětibodový náskok. Ten by si držela i před Bilbaem v případě, že baskický tým podlehne v Lyonu. Matějovský prý nemá strach, že by Spartu rozhodila nedělní remíza 1:1 v Jihlavě.

"Před zápasem s Bilbaem jsme byli v těžší pozici a vliv to na nás nemělo," připomněl Matějovský tři týdny starou situaci, kdy Spartu před soubojem se španělským týmem tížily čtyři prohry v soutěžních zápasech. "Zápas v Jihlavě jsme si už vyhodnotili, je to za námi. Chceme vyhrát bez ohledu na to, co zápasu předcházelo. A navázat na minulou výhru s Bilbaem," řekl Matějovský.

Marek Matějovský: "Po tom, jak se situace ve skupině vyvinula, to vypadá, že může jít opravdu o klíčové zápasy. My se je budeme snažit zvládnout, ale takový záměr máme pokaždé. Pevně věřím, že ve čtvrtek z toho vyjdeme vítězně."

Před duelem se Šmonou je jeho koncentrace na maximu. I proto, že izraelský sok je pro sparťany velkou neznámou. "O soupeři nemáme takový přehled jako třeba v situaci, kdy hrajeme proti španělskému týmu. Šmonu příliš neznáme, ale velmi pozorně jsme sledovali, když nám ji trenéři představovali. Informací o soupeři máme dost. Ten tým vůbec nevypadá špatně," uvedl Matějovský.

Sparta by chtěla soupeře dostat pod tlak. Pak se Šmona podle záložníka dopouští chyb. "Při útočení jsou sebevědomí, ale v obraně občas mají okénka, nebo se pomaleji vrací do obrany. Toho bychom chtěli využívat," plánoval Matějovský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.