ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Lokeren bude hostit Plzeň na Stadionu krále Baudouina

Velikost textu:

Plzeň - Fotbalisté Plzně budou hrát první utkání play-off Evropské ligy s Lokerenem v Bruselu na Stadionu krále Baudouina. Stadion Lokerenu totiž nevyhovuje regulím UEFA.

Útočník Plzně Michal Ďuriš slaví gól v síti Ruchu Chorzów
Útočník Plzně Michal Ďuriš slaví gól v síti Ruchu Chorzów

Stadion krále Baudouina pro 50 000 diváků hostí zápasy belgické fotbalové reprezentace a je každoročně dějištěm elitního atletického mítinku Memoriálu Van Dammeho. Loni si na něm zahráli čeští ragbisté v utkání mistrovství Evropy proti Belgii.

Daknamstadion v Lokerenu, postavený v roce 1956, prošel v uplynulých letech rekonstrukcí. Klub plánuje také rozšíření kapacity ze současných 9 560 míst, k němuž ale zatím nedošlo.

Plzeň nastoupí proti Lokerenu v Bruselu ve čtvrtek 23. srpna, předběžný čas začátku utkání byl stanoven na 20:30. "V tuto chvíli čekáme na odpověď z Belgie ohledně definitivního času výkopu zápasu a také distribuce vstupenek pro plzeňské fanoušky," uvedl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Vstupenky do sektoru plzeňských fanoušků stojí 25 eur (asi 627 korun). Viktoria by prodej měla spustit ve čtvrtek na pokladnách ve Štruncových sadech. "Jelikož sektor vyhrazený pro hostující fanoušky čítá několik tisícovek vstupenek, nepočítáme v tomto případě s vyhrazením speciálního předkupního práva pro držitele permanentních vstupenek," dodal Pillár.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.