ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Předkolo EL

Vrba: Výsledek nás pasuje do role favorita

Velikost textu:

Tbilisi - Za povzbudivé a nadějné označil trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba čtvrteční vítězství 3:1 nad Metalurgi Rustavi v úvodním duelu 2. předkola Evropské ligy. Nyní doufá, že tým na to dokáže navázat i v domácím prostředí a potvrdí postup.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Trenér Plzně Pavel Vrba

Postup Vrba ještě nepovažuje za hotový. "Je to jen jeden poločas. Pamatuji si, že jsme loni vyhráli v Trondheimu (1:0), jenže pak jsme na to doma dlouho nemohli navázat a postup jsme si zajistili až v závěru. Pohárová utkání jsou v tomto směru specifická. Ale uznávám, že ten výsledek je pro nás hodně povzbudivý a nadějný," připustil Vrba.

Potěšil ho i výkon nových křídel Martina Filla a Edgara Malakjana; ti se snaží zacelit mezeru po reprezentantech Václavu Pilařovi a Milanu Petrželovi, kteří zamířili do Německa. "Fillo byl důraznější a více se zapojoval do hry. Edgar si ještě v týmu zvyká, ale i on ukázal, že má dobré předpoklady, a určitě bude podávat ještě kvalitnější výkony. Také Zeman, který tam přišel na poslední půlhodinu, ukázal svou kvalitu," chválil Vrba.

Kouč Plzně Pavel Vrba: "Soupeř mě překvapil, hrál ofenzivně, technicky. Nebyl to jednoduchý soupeř. O to více jsem rád, že jsme si vytvořili výsledek, který nás před odvetou pasuje do role favorita. Doufám, že tu roli naplníme."

Litoval jen toho, že se jeho svěřenci dopustili jedné hrubé chyby v rozehrávce, kterou potrestal bývalý hráč Viktorie a současný kanonýr Rustavi Dmitri Tatanašvili. "Už před zápasem jsem říkal, že Tatanašvili je gólový hráč a že ho nesmíme pustit do šance. To potvrdil. My mu k tomu ale bohužel hodně pomohli naší chybou," dodal Vrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.