Coufal pomohl West Hamu udržet stoprocentní bilanci, Ballkani uspěl v Sivassporu

Reprezentační obránce Vladimír Coufal pomohl fotbalistům West Hamu k výhře 1:0 na hřišti Anderlechtu. "Kladiváři" si udrželi v Evropské konferenční lize i po třetím kole skupinové fáze stoprocentní bilanci. Záložník Jaromír Zmrhal a střídající obránce Jurij Medvěděv byli u triumfu Slovanu Bratislava 2:0 v Basileji. Kosovský tým Ballkani uspěl ve "slávistické" skupině 4:3 na půdě Sivassporu. Partizan Bělehrad vyhrál 1:0 v Kolíně nad Rýnem a dostal se do čela skupiny D, ve které je po porážce 0:1 s Nice na posledním místě Slovácko.

Trenér West Hamu David Moyes pošetřil před nedělním londýnským derby s Fulhamem řadu opor včetně Tomáše Součka, jeho tým přesto zvládl i třetí zápas. V 79. minutě rozhodl po spolupráci dvou střídajících hráčů útočník Scamacca, jenž zužitkoval Paquetovu přihrávku do vápna.

West Ham vede skupinu B o pět bodů před Anderlechtem. Ve druhém utkání deklasoval Silkeborg 5:0 rumunské FSCB.

Sivasspor dotáhl v závěrečné čtvrthodině dvougólové manko, přesto nakonec zůstal bez bodu. Ve čtvrté minutě nastavení zařídil první vítězství pro kosovský fotbal v hlavní fázi evropských pohárů útočník Krasniqi. Ve skupině G tak mají všechny celky čtyři body, protože Slavia doma podlehla 0:1 Kluži.

Fiorentina bez zraněného Antonína Baráka zdolala Hearts 2:0 a připsala si první vítězství. Ve druhém zápase skupiny A udržel lotyšský mistr RFS na svém hřišti i v oslabení bezbrankovou remízu s lídrem tabulky Basaksehirem. Obránce Petr Mareš odehrál za domácí celý zápas.

Plný počet bodů má po třech kolech Villarreal, který si poradil 5:0 s Austrií Vídeň. K vysokému vítězství přispěl hattrickem během 18 minut střídající útočník Morales.

Evropská konferenční liga - 3. kolo skupin:

Skupina A:

Hearts - Fiorentina 0:3 (0:2)
Branky: 4. Mandragora, 42. Kouamé, 79. Jovič. ČK: 48. Neilson (Hearts).

RFS Riga - Basaksehir 0:0
ČK: 70. Simkovic (RFS).

Skupina B:

Anderlecht - West Ham United 0:1 (0:0)
Branka: 79. Scamacca.

Silkeborg - FCSB 5:0 (3:0)
Branky: 3. Klynge, 8. Kusk, 35. Helenius z pen., 58. Thórdarson, 71. Adamsen.

Skupina C:

Lech Poznaň - Beer Ševa 0:0

Villarreal - Austria Vídeň 5:0 (2:0)
Branky: 76., 80. a 88. Morales, 18. Baena, 43. Danjuma.

Skupina D:

Slovácko - Nice 0:1 (0:0)
Branka: 54. Pépé.

Kolín nad Rýnem - Partizan Bělehrad 0:1 (0:1)
Branka: 9. Markovič.

Skupina E:

Dnipro - Vaduz 2:2 (1:1)
Branky: 5. Dovbyk, 78. Pichaljonok - 26. Fehr, 47. Gasser.

Alkmaar - Apollon Limassol 3:2 (1:1)
Branky: 16. Odgaard, 62. De Wit z pen., 85. Karlsson - 19. Joosten, 71. Cabral.

Skupina F:

Molde - Shamrock Rovers 3:0 (1:0)
Branky: 10. a 49. Brynhildsen, 58. Hussain.

Gent - Djurgaarden 0:1 (0:1)
Branka: 38. Finndell.

Skupina G:

Slavia Praha - Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 45. Janga.

Sivasspor - Ballkani 3:4 (1:2)
Branky: 75. a 90.+1 Yesilyurt, 1. Ulvestad - 20. Thaqi, 31. Potoku, 66. Korenica, 90.+4 Krasniqi.