Denver Pioneers - UMass Minutemens

Potenciálnímu duelu se Slavií je blíž Čenstochová. Mareš nedal penaltu v dresu Rigy

Pokud Slavia projde přes Panathinaikos, v play-off o Evropskou konferenční ligu podle všeho narazí na fotbalisty Čenstochové. Polský celek v úvodním utkání 3. předkola vyhrál na půdě Trnavy 2:0. Možní soupeři Slovácka AIK Stockholm a Škendija Tetovo ve Švédsku odstartovali remízou 1:1. Krajní obránce či záložník RFS Riga Petr Mareš neproměnil penaltu a s lotyšským týmem doma remizoval 1:1 s maltskými Hibernians.

Ivi López z Čenstochové se raduje z gólu
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Lukasz Sobala

Rakówu, kterému chyběl zraněný reprezentační obránce Tomáš Petrášek, už v prvním poločase zařídil dvoubrankový náskok Ivi López. Španělský útočník ve 30. minutě skóroval zblízka po zaváhání trnavské obrany a v nastavení zvýšil z penalty. V základní sestavě domácích nastoupil český křídelník Erik Daniel.

Český vicemistr Slavia, který doma porazil Panathinaikos 2:0, by začal dvojzápas o postup do skupiny Konferenční ligy 18. srpna venku. Odveta v Edenu by se hrála o týden později.

AIK ve Stockholmu už v první minutě inkasoval po Hasaniho gólu, za čtvrt hodiny odpověděl Guidetti. Postupující celek v play-off vyzve Slovácko, pokud ve 3. předkole Evropské ligy vypadne s Fenerbahce. Tým z Uherského Hradiště dnes začal porážkou 0:3 v Istanbulu.

Krajní obránce či záložník RFS Riga Petr Mareš zahodil penaltu a s lotyšským týmem doma remizoval 1:1 s Hibernians. Maltské mužstvo hrálo už od 26. minuty bez vyloučeného Thaylora, přesto jeho spoluhráč Vella v závěru úvodní půle otevřel skóre. Krátce po pauze Mareš z pokutového kopu nepřekonal brankáře Koného. Pět minut před koncem RFS přece jenom zařídil remízu Ilič.

Twente Enschede v Bělehradu porazilo Čukarički 3:1. Celé utkání za hosty absolvoval záložník Michal Sadílek a v závěru dostal žlutou kartu, jeho spoluhráč a další reprezentant útočník Václav Černý naskočil do hry v 67. minutě.

Viking Stavanger, přemožitel pražské Sparty z 2. předkola, v úvodním domácím duelu s irským Sligem vyhrál přesvědčivě 5:1.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Kuopio - Young Boys Bern 0:2 (0:2), RFS Riga - Hibernians (Mal.) 1:1 (0:1), Trnava - Čenstochová 0:2 (0:2), Paide Linnameeskond (Est.) - Anderlecht 0:2 (0:2), AIK Stockholm - Škendija Tetovo 1:1 (1:1), Viking Stavanger - Sligo (Ir.) 5:1 (2:0), Lilleström - Antverpy 1:3 (1:1), CSKA Sofia - Saint Patrick's (Ir.) 0:1 (0:0), APOEL Nikósie - Kyzylzhar (Kaz.) 1:0 (1:0), Maccabi Tel Aviv - Aris Soluň 2:0 (1:0), Molde - Kisvárda (Maď.) 3:0 (0:0), Neftči Baku - Rapid Vídeň 2:1 (1:0), Soligorsk - Kluž 0:0, Luhansk - Universitatea Craiova 1:0 (0:0), Lugano - Hapoel Beer Ševa 0:2 (0:1), Hamrun Spartans (Mal.) - Levski Sofia 0:1 (0:0), Čukarički - Twente Enschede 1:3 (0:3), Vaduz - Konyaspor 1:1 (0:0), Sepsi (Rum.) - Djurgaarden 1:3 (0:2), Ballkani (Kos.) - KÍ Klaksvík (Faer. ostr.) 3:2 (2:0), Bröndby Kodaň - Basilej 1:0 (0:0), Fehérvár - Petrocub Hincesti (Mold.) 5:0 (3:0), Breidablik (Isl.) - Istanbul Basaksehir 1:3 (0:1), Víkingur Reykjavík - Poznaň 1:0 (1:0), Hajduk Split - Guimaraes 3:1 (0:0), Dundee United - Alkmaar 1:0 (0:0), Zrinjski Mostar (Bos.) - Tobol Kostanaj 1:0 (0:0).