ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Chat s Bosákem: Dosáhli jsme maxima

Velikost textu:

Praha - Fotbalový a golfový komentátor Jaromír Bosák diskutoval na webu ČT4 s diváky a fanoušky. Kromě otázek ohledně Eura 2012 odpovídal i na to, které Euro pro něj bylo nejlepší, proč podle něj Zdeněk Zeman není kandidátem na reprezentační trenérský post, jak je lehké či těžké komentovat, anebo o tom, že se vyspí až v důchodu.

Jaromír Bosák
Jaromír Bosák

"Naše reprezentace dosáhla maxima, myslím, že být 5. - 8. v Evropě je výborný výsledek," odpověděl hned zkraje Bosák na otázku, jaký je jeho názor na reprezentaci. Nevyšel mu ale tip na mistra Evropy: "Vítěze jsem jako obvykle tipoval špatně. Čekal jsem Němce, a dokonce i Holanďany."

Když měl komentátor ČT popsat, jaký byl jeho nejbizarnější zážitek z Eura, zvolil příhodu z doněckého hotelu: "Hlavně v prvních fázích turnaje toho moc nenaspíte a pořád jste na cestách, to se na únavě projeví a měl jsem toho tak akorát. Zvlášť když mi vpadnul do pokoje v Doněcku totálně ožralý Rus ve španělském dresu ve tři v noci." Bosák se zároveň svěřil, že v Polsku a Ukrajině nacestoval okolo 17 tisíc kilometrů.

Bosákova jedenáctka Eura

Casillas - Gebre Selassie, Ramos, Pepé, Alba - Xabi Alonso, Iniesta, Pirlo, Ronaldo - Torrés, Balotelli

O tom, jak se dá dostat ke komentování přenosů, Bosák prohlásil: "Ke komentování se dá dostat různě. Člověk se musí ucházet o práci v nějaké z televizí, ale zároveň mít za sebou nějakou novinářskou praxi, něco vystudováno, umět alespoň dva cizí jazyky a vydržet to, že předtím, než začně komentovat, vykonává pomocné, nebo méně viditelné práce. A musí počítat s tím, že tahle práce je nesmírně náročná na čas. Víkendy si můžete škrtnout."

Bosák se vyjádřil i na adresu pochybných záběrů a cenzuru sporných momentů na Euru: "Cenzura je vždy špatná. Když se něco stane, má se o tom informovat, ať se nám to líbí, nebo ne. Od toho jsme konečně novináři, tak jako kolegové, kteří připravovali přenosy."


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.