ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nejlepším střelcem Eura se stal Torres

Velikost textu:

Kyjev – Dlouho to vypadalo, že Fernanda Torrese čeká další nepovedená sezona. V Chelsea spíše střídal, ani střelecky se mu příliš nedařilo. Poměrně reálná se zdála být vyhlídka, že se ani neprotlačí do španělské nominace na Euro. Jenže opak je pravdou a krom titulu mistra Evropy může španělský útočník slavit i Zisk zlaté kopačky pro nejlepšího střelce turnaje. Pomoci mu k tomu ovšem musely až pomocné statistiky, jelikož stejně gólů jako Torres zaznamenalo hned pět fotbalistů.

Fernando Torres se raduje ze svého gólu proti Itálii
Fernando Torres se raduje ze svého gólu proti Itálii

K triumfu Torresovi stačily pouze tři branky, což je nejméně od roku 1992. Méně branek měl nejlepší střelec Eura pouze na prvních třech šampionátech v letech 1960, 1964 a 1968. Tehdy se ovšem ještě hrálo systémem se čtyřmi účastnickými zeměmi. Spolu s Torresem třikrát skórovalo na uplynulém mistrovství ještě dalších pět hráčů, ve prospěch španělského útočníka ale hrály pomocné statistiky. Při rovnosti gólů na prvním místě rozhodovaly asistence a poté nižší počet odehraných minut.

Torres měl na kontě jednu přihrávku na branku stejně jako Němec Mario Gomez. Na turnaji ale strávil na hřišti jen 189 minut, zatímco německý kanonýr 282. Osmadvacetiletý Torres si zajistil zisk Zlaté kopačky až v samém závěru Eura. V nedělním finále s Itálií jako střídající hráč nejprve v 84. minutě zvýšil na 3:0 a dvě minuty před koncem připravil gól pro Juana Manuela Matu. První dvě branky na turnaji dal Torres ve skupině při výhře 4:0 nad Irskem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.