ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Bento: Po celý turnaj nám chybělo štěstí

Velikost textu:

Doněck (Ukrajina) - Trenér portugalských fotbalistů Paulo Bento po prohře 2:4 na penalty od Španělska odmítl kritiku za to, že se rozhodl zařadit kapitána Cristiana Ronalda v rozstřelu až na pátý pokus, ke kterému nakonec nedošlo. S hvězdným kanonýrem svůj tah dopředu konzultoval a to, že se klíčový hráč týmu k exekuci nedostal, označil za nešťastnou shodu okolností. Podle portugalského kouče byl jeho tým alespoň v prvních 90 minutách lepší než Španělé, chybělo jen štěstí.

Trenér Portugalska Paulo Bento s Cristianem Ronaldem po vyřazení z ME
Trenér Portugalska Paulo Bento s Cristianem Ronaldem po vyřazení z ME

Ronaldo celé Euro táhl portugalský tým, vstřelil polovinu branek svého celku, ale v rozhodujícím semifinálovém rozstřelu na něj nedošlo. "Nelituji ničeho. Dopředu jsme měli stanovený nějaký plán, jak v penaltách uspět, což se nám bohužel nepovedlo. Kdyby to bylo 4:4, mohl dát rozhodující penaltu a mluvili bychom jinak," řekl Bento po zápase.

Ronaldo litoval, že se k pokutovému kopu nakonec nedostal, potvrdil ale, že byl s koučem na pořadí dohodnutý. "Zeptal se mě, jestli chci kopat jako pátý. A já jsem řekl, že ano. Někdy jdu jako první, druhý nebo třetí, tentokrát jsem souhlasil s tím, že budu pátý. Bohužel dvě penalty jsme nedali," posteskla si opora Realu Madrid.

Cristiano Ronaldo:

"Měli bychom být pyšní, že jsme dotáhli zápas se Španělskem do penalt, ale trochu cítíme frustraci. Zasloužili jsme si být ve finále, ale měli jsme smůlu."

Portugalci po vyřazení proklínali smůlu. Věřili, že by konečně mohli zlomit čekání na vítěznou trofej. "Kdybych si měl vybrat způsob porážky, rozhodně by to nebyl tenhle. Myslím, že jsme odehráli dobrý turnaj a proti Španělsku jsme byli v prvních 90 minutách lepší. V prodloužení a v penaltách byli Španělé efektivnější, nám po celý turnaj chybělo štěstí," mínil Bento.

Del Bosque: Štěstí stálo na naší straně

I Španělé připustili, že ve středu měli štěstí na své straně. "Portugalsko odehrálo opravdu výborný turnaj, ale my měli v penaltách spoustu štěstí. Opravdu tentokrát po celou dobu stálo na naší straně, to je nutné přiznat," prohlásil trenér Vicente del Bosque.

Po Italském fotbalistovi Andreu Pirlovi se na ME blýskl další penaltou ve stylu Antonína Panenky také Sergio Ramos. Hráče Realu Madrid potěšilo, že tím napravil své selhání z neúspěšné penaltové loterie v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov. "Chtěl jsem jít na pokutový kop, zvláště po té špatné zkušenosti v (květnovém) semifinále Ligy mistrů s Realem. Těší mě, že jsem byl schopný vstřelit gól způsobem, na který se bude vzpomínat," řekl Ramos.

Španělé jako druhý tým v historii postoupili na velkém turnaji do třetího finále po sobě. Předtím se to povedlo jen Němcům, kteří hráli o zlato na evropských šampionátech v letech 1972 a 1976 a mezitím na mistrovství světa 1974. Vyhrát dokázali ale pouze první dva turnaje, na Euru v Bělehradě podlehli Československu. Španělé se tak po triumfech v letech 2008 a 2010 mohou stát prvním celkem, který získá zlatý "hattrick". "Myslím, že už teď jsme přepsali historii. A stále ji píšeme dál. Doufám, že si to lidé budou pamatovat navždy. Je naprosto jedinečné, čeho tenhle tým dosahuje," uvedl brankář Iker Casillas.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.