ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Platini: Technologiemi způsobíme zmatek

Velikost textu:

Varšava/Kyjev - Šéf UEFA Michel Platini se znovu hlasitě vyslovil proti zavedení videotechnologií ve fotbale, které by podle něj způsobilo při zápasech zmatky. Prý si neumí představit, co by se dělo, pokud by rozhodčí kontrolovali, zda míč přešel brankovou čáru, a zjistili by, že celé akci předcházel ofsajd.

Michel Platini
Michel Platini

Taková situace nastala v posledním utkání skupiny D probíhajícího Eura mezi Anglií a Ukrajinou. Po střele domácího útočníka Marka Děviče vykopl hostující John Terry míč už za čárou, rozhodčí ale nechali hru pokračovat a gól neuznali. Pomezní sudí ovšem předtím přehlédl ofsajd Ukrajinců.

"Pokud chcete GLT (goal line technology), co budeme dělat, když bude předtím ofsajd? Znamená to, že se hra bude muset vracet? Kde budeme pokračovat? Kvůli tomuhle jsem naprosto proti technologiím," prohlásil Platini.

Zatímco bývalý francouzský reprezentant plány na zavedení technologií do fotbalu dlouhodobě odsuzuje, prezident FIFA Sepp Blatter prohlásil, že je to nutnost. "Myslím, že Britové a FIFA dělají historickou chybu. Měli bychom zůstat lidmi. To není otázka gólové technologie, ale otázka vstupu technologií do fotbalu. Jsem zásadně proti tomu," podotkl Platini.

Znovu obhajoval zavedení brankových rozhodčích, kteří se poprvé objevili před třemi lety v Evropské lize a letos také premiérově na Euru. "Za ty tři roky v Evropské lize a v Lize mistrů jsme neměli žádné chyby. Ve dvanácti případech míč těsně přešel čáru a brankový rozhodčí to viděl a správně rozhodl. Kromě toho ukrajinského gólu rozhodčí správně odpískali mnoho penalt a faulů," dodal Platini.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.