ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Pirlo: Historie nelže, Němci se děsí bilance s Itálií

Velikost textu:

Varšava - Hvězda čtvrtfinále s Angličany, která zařídila italský postup i parádní "panenkovskou" penaltou, Andrea Pirlo věří, že Německo znepokojuje bídná bilance ze vzájemných zápasů. Squadra azzurra v sedmi soutěžních utkáních svému nadcházejícímu soupeři ani jednou nepodlehla a dvaatřicetiletý záložník je přesvědčen o tom, že úspěšná série bude pokračovat. Pirlo dokonce plánuje reprízu šest let staré výhry 2:0 ze semifinále mistrovství světa.

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo

Němci neporazili Itálii už sedmnáct let a podle Pirla by to mohlo mít na čtvrteční zápas určitý vliv. "Jsem si jistý, že se nás kvůli té bilanci obávají. Rozhodně nebudou chtít, aby se opakoval rok 2006," konstatoval záložník Juventusu Turín.

Andrea PirloAndrea Pirlo: Rozdíl je v tom, že Němci tehdy hráli na domácí půdě před svými fanoušky, ale jinak je to hodně podobná situace. Máme jako tehdy dobré mužstvo a jsme silní v každé řadě. Němci jsou z hlediska stylu hry podobní jako před šesti lety, navíc je to znovu semifinále.

Italové věří, že proti Německu zopakují výkon ze čtvrtfinále s Anglií. "Budeme se Němcům snažit vnutit naši hru tak, jak se nám to povedlo s Anglií. Bude to ale určitě jiný zápas, Němci budou hrát otevřenější fotbal," mínil.

"Mají skvělý tým, za posledních pár let jsou v šestém semifinále. Ale my víme, jak je můžeme porazit," prohlásil odhodlaně Pirlo, který na turnaji patří k hlavním italským hvězdám, už jen kvůli své fantastické penaltě.

Pirlo cítí, že ve 32 letech má možná poslední šanci na zisk trofeje na velkém turnaji. "Jsem téměř na konci kariéry a možná tyhle emoce už znovu nezažiju. Na ten zápas se moc těším. Jsme mezi čtyřmi nejlepšími týmy a chceme jít dál. Jsme tu, abychom vyhráli Euro," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.