ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Ronaldovi zabránila branková konstrukce ve střeleckém rekordu

Velikost textu:

Praha - Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo zatím na mistrovství Evropy vedle tří gólů trefil také čtyřikrát brankovou konstrukci, což je více než součet jednotlivých smolných pokusů ostatních týmů. Kdyby měl kanonýr Realu Madrid více štěstí při zakončení, byl by už nyní nejlepším střelcem v historii evropských šampionátů.

Cristiano Ronaldo trefuje tyč v zápase s Českem
Cristiano Ronaldo trefuje tyč v zápase s Českem

Ronaldo se trefil na třech posledních Eurech dohromady šestkrát a v historické tabulce kanonýrů mu patří třetí místo. V případě dalších čtyř branek by v čele žebříčku o gól překonal Michela Platiniho z Francie.

Sedmadvacetiletý útočník trefil dvě tyčky v posledním utkání skupiny s Nizozemskem (2:1), ve kterém dvakrát skóroval. Jeho dvě rány zastavila také branková konstrukce ve čtvrtfinále s Českou Republikou, kdy Ronaldo rozhodl o výhře 1:0.

Tyč na šampionátu trefili také jeho spoluhráči Nani a Pepe, takže Portugalsko přišlo touto cestou o šest branek. Šest nastřelených tyčí je nový rekord ME. Druhé je na letošním turnaji Švédsko (3), pak následují Italové a Nizozemci (po 2). Žádný z hráčů kromě Ronalda neprožil smolný okamžik více než jednou.

Střely zastavené brankovou konstrukcí na ME:

6 - Portugalsko (4 z toho Ronaldo)

3 - Švédsko

2 - Itálie, Nizozemsko

1 - Anglie (v penaltovém rozstřelu), Dánsko, Francie, Německo, Řecko

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.