ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Löw: Nastal čas Itálii konečně porazit

Velikost textu:
aktualizováno 26. 6. 2012 18:51

Varšava – Prolomit nepříznivou sérii a tradičního soupeře z velkých šampionátů konečně porazit – tak zní plán německého kouče Joachima Löwa pro semifinále Eura proti Itálii.  Německo totiž narazilo na Itálii při mistrovstvích nebo kvalifikacích už sedmkrát, svého soka ale ani v jednom ze soutěžních utkání neporazilo. Löw nicméně uznal, že herní projev Italů je na hony vzdálen tradičnímu defenzivnímu pojetí a hodně se blíží německému.

Joachim Löw
Joachim Löw

Podle charismatického kouče teď nastal pravý čas, aby nepříznivou bilanci Němci prolomili. Věří, že jeho svěřenci ve čtvrtečním semifinále Eura navážou na předešlé výkony a čtyři výhry. "Je pravda, že proti Italům je to pro nás pokaždé těžké, ale tentokrát to bude jiné. Nazrál čas, abychom Itálii konečně porazili," řekl německý trenér směrem ke čtvrtečnímu semifinále ve Varšavě.

Kouč jednoho z počátečních favoritů Eura prý bude při ladění taktiky vycházet z posledního vzájemného utkání vloni v únoru, kdy se oba týmy rozešly v přípravě smírně 1:1. Löwa překvapilo, jak Italové změnili svůj obvyklý defenzivní styl. "Tehdy jsme viděli novou Itálii. Nemá toho moc společného s dřívější Itálií. Pod koučem Cesarem Prandellim zcela změnili styl, hrají mnohem agresivněji, než byste mohli od italského týmu čekat," podotkl dvaapadesátiletý trenér. 

 • Německá radost
  Německá radost zdroj: ISIFA
 • Italové slaví postup do čtvrtfinále
  Italové slaví postup do čtvrtfinále autor: Gregorio Borgia, zdroj: AP Photo

Před semifinále vidí německý trenér šance naprosto rovnocenně. "Myslím, že tohle semifinále v žádném případě nemá favorita. Itálie hraje celý turnaj velmi vyrovnaně, pokračuje v dobré obraně a teď má také silný útok. Bude naprosto nezbytné, abychom dokázali vnutit soupeři vlastní hru. Pak můžeme uspět," dodal Löw.

Özil: Favoritem na titul jsou Španělé

Podle záložníka německého týmu Mesuta Özila by bylo velkou chybou, pokud by Němci začali moc myslet na finále. "Bylo by špatné, kdybych teď řekl, že duel Německa proti Španělsku bude finále snů. V semifinále jsou čtyři týmy a my nyní potřebujeme udělat další krok, stejně jako Španělsko. Musíme se koncentrovat jen a jen na Itálii," upozornil Özil.

Thomas Müller a Mesut Özil
Thomas Müller a Mesut Özil

Squadra azzura na něj udělala na turnaji veliký dojem. "Dalo by se říct, že jsou překvapením turnaje. Dokonce i proti úřadujícím šampionům ze Španělska odehráli skvělý zápas. Jsou v semifinále naprosto zaslouženě," podotkl Özil.

Za hlavního kandidáta na titul považuje Özil obhájce ze Španělska. "Viděl jsem zápas Španělů proti Francii, dominovali po celý zápas. Bezpochyby jsou největším favoritem. Ale my se v tuhle chvíli soustředíme na utkání s Itálií," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.