ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Historické vítězství i s "parádou" Petra Čecha

Velikost textu:

Byl to historický den, od rozdělení Československa jsme Řekům nedali gól a navíc jsme je nikdy neporazili. Včera? Góly dva, body tři. Paráda! Atmosféra ve studiu byla pozitivní, plná očekávání stejně jako v Českém domě, v místě dějiště. S Radkem Bejblem, Vráťou Lokvencem a Ondřejem Lípou jsme si před výkopem zatipovali. Neřeknu, kdo vyhrál (já to nebyl), ale prozradím, že ani jeden tip nebyl na výhru Řeků.

Josef Němec
Josef Němec

Sestava doznala dvou zcela logických změn v sestavě. Limberský v sestavě, skvěle. Pro mě burcující a na hřišti za jakéhokoliv stavu "žijící" element. V defenzivě působil velmi obezřetně a jistě směrem vpřed přesně vycítil, když to situace dovolila, co a kdy si může v takhle těžkém zápase dovolit. Celkově obranná činnost naší fotbalové reprezentace byla ve všech řadách o třídu lepší než v utkání s Ruskem. Obrovsky tomu přispěl nový muž v záložní řadě Hübschman. Excelentní výkon. Takhle dobře jsem Tomáše na reprezentační úrovni ještě neviděl zahrát. Oběhat a obránit to musel za dva, protože Jarda Plašil si už druhý zápas nazul ty samé, dle pohybu asi betonové kopačky. Hráč takového kalibru nás musí přesvědčit o svých kvalitách daleko, daleko víc a obzvláště v tak těžkých utkáních.

Čtveřice Jiráček, Hübschman, Pilař, Rosický těžkopádného Plašila táhla už druhý zápas. Jardo, ve třetím zápase jsi na řadě ty, a to nás bude konečně jedenáct.

Utkání celkově hrozně moc ovlivnilo poločasové střídání a stažení Baroše. Fungování dvojice Pilař - Limberský je nám známo a včerejší druhý poločas odtajnil potřebu fungování dvojice Rosický - Baroš. Jeden vymýšlí, neztrácí a neúnavně tvoří. Druhý dře, neskutečně maká a presuje do padnutí, to vše pro tým. Střídající Kolář dělal tu nejlepší práci, jakou mohl, a i Pekhart měl světlé okamžiky, ale v jejich případě mi to vyznělo: "Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž".

Závěrem musím zmínit "parádu" v té době našeho kapitána Petra Čecha. Klasický příklad toho, že jsme jen lidé. U obrazovky jsem tleskal, když jsem viděl jeho rukavice letící do ochozů. Nový zápas, nové rukavice a klíč od branky. Petře, zamkni branku a klíč zahoď za těmi rukavicemi.

Kluci DĚKUJEME za tři body. Byly to emoce, byl to prožitek, byla to hrdost. CHCEME TO JEŠTĚ JEDNOU!


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.