ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Rosický v poločase střídal, má problémy s achillovkou

Velikost textu:

Vratislav - Kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický musel v poločase utkání mistrovství Evropy s Řeckem vystřídat. Důvodem byly bolesti v oblasti Achillovy šlachy. Jelikož v tu dobu český tým vedl 2:0, trenér Michal Bílek se rozhodl klíčového muže sestavy stáhnout a poslat na hřiště Daniela Koláře, aby neriskoval zhoršení Rosického stavu. Zatím není jisté, zda bude Rosický připraven na závěrečný duel skupiny s Polskem. Český kapitán měl zdravotní problémy už během přípravy na šampionát, kterou téměř celou vynechal kvůli zranění lýtka.

Tomáš Rosický v utkání s Řeckem
Tomáš Rosický v utkání s Řeckem

"Jelikož jsem nebyl schopen dohrát, tak teď neumím říct, jestli budu připraven. Sice jsem chtěl hrát dál, ale lékaři mi to nedoporučili," řekl Rosický. "Bylo to nezaviněné. Udělal jsem ostrý pohyb a najednou jsem ucítil achillovku. Pak jsem hrál v podstatě na jedné noze, abych dohrál alespoň ten poločas," dodal.

Také trenér Michal Bílek zatím nechtěl odhadovat, zda bude kapitán připraven na Polsko. "Uvidíme zítra. Bolí ho achillovka, což je nepříjemné. Každopádně musíme doufat, že se uzdraví, protože je to náš klíčový hráč," dodal Bílek.

Rosický patřil k nejlepším hráčům na hřišti a předfinální přihrávkou se podílel na druhém gólu Václava Pilaře. Sám se dostal k jedné nebezpečné střele. V závěru půle si ale po pohledné individuální akci začal ulevovat a několikrát v podřepu vstřebával bolest.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.