ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Fotbalové projekce zřejmě nebudou. Spor organizátorů skončí u soudu

Velikost textu:

Praha - Fanoušci, kteří chtěli podpořit české fotbalisty na náměstích, budou mít i v zítřejším zápase s Řeckem většinou smůlu. Projekt Česko fandíme totiž zkrachoval a krajská města kromě Prahy náhradní projekce nechystají. Případ bude mít navíc soudní dohru.

Náměstí zřejmě zůstanou prázdná
Náměstí zřejmě zůstanou prázdná

Po krachu projektu Česko fandíme se organizátoři do dalších promítání příliš nehrnou. V Ostravě se nepřihlásil ani jeden, město proto promítání českého utkání s Řeky nechystá. V Plzni sice spolutvůrce projektu Jan Vrajík podal žádost o tři termíny velkoplošných projekcí, úřad ji nakonec nevyřídil. "Firma totiž nesložila kauci," vysvětlil starosta centrálního plzeňského obvodu Jiří Strobach.

Místo fotbalistů teď spolu soupeří dvě pořadatelské agentury - Vrajíkovo PM Production a marketingová agentura TOP Event. Na tom, kdo nese vinu, se obě znesvářené strany neshodnou. TOP Event má údajně k dispozici spoustu materiálů, které dokazují, že PM Production neměla podepsané smlouvy s partnery a mnohá města ani o projektu nevěděla. Podnikatel Vrajík ale jakékoli pochybení odmítá, naopak obviňuje spolupořadatele TOP Event.

"Stalo se to, že vlastně TOP Event, který smluvně zaštiťoval všechny partnery, generálního a hlavní partnery a ze smlouvy mu vyplývalo zaplatit ty partnerské peníze, tak tak neučinil. Bohužel je to až takhle jednoduché," řekl podnikatel Radiožurnálu. "Nyní připravujeme žalobu. Vyzval jsem všechny své dodavatele, aby vyčíslili škody a mohli jsme je k ní připojit," dodal.

Kdo nese vinu za krach projektu Česko fandíme, tak podle všeho rozhodne až soud. Mnozí fanoušci jsou zklamaní, protože se na společné fandění u velkoplošných obrazovek v krajských městech těšili. Ještě ale nemusejí házet pomyslnou flintu do žita. "Snažíme se nyní přes společnost Hyundai, která vlastní autorská a vysílací práva, zajistit to, abychom je využili a abychom mohli v těch daných lokalitách alespoň v sobotu projekt Česko fandíme znovu realizovat a oživit," říká Eva Teclová z agentury TOP Event.

V kterých městech by se velkoplošné obrazovky mohly o víkendu objevit, ale není zatím jasné. Vše záleží na dalším jednání.

Zdroj: ČRo, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.