ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Utkání Česka s Řeckem odpíská Francouz Lannoy

Velikost textu:

Vratislav – Po prohře s Ruskem v úvodním zápase Euro budou v úterý čeští fotbalisté bojovat v duelu s Řeckem o naději na setrvání v turnaji. Klíčové utkání bude řídit francouzský rozhodčí Stephane Lannoy, který odpískal na šampionátu již zápas Německa s Portugalskem. V duelu odpískal 33 faulů, rozdal po dvou žlutých kartách na obou stranách a nedopustil se žádné výrazné chyby.

Stephane Lannoy v zápase Německo - Portugalsko
Stephane Lannoy v zápase Německo - Portugalsko

Civilním povoláním distributor počítačových her je na listině FIFA od roku 2006. Pískal už na olympijských hrách 2008, mistrovství Evropy 2008 i světovém šampionátu 2010. Celkem má v 50 mezistátních zápasech bilanci devět nařízených penalt, šest vyloučených hráčů a 198 udělených žlutých karet.

S českým fotbalem má jedinou přímou zkušenost, ovšem o to čerstvější. V únoru rozhodoval zápas Evropské ligy mezi Plzní a Schalke. Dobře si Lannoye pamatuje reprezentační útočník Milan Baroš. V roce 2007, když ještě hrál za Lyon, rozhodoval sudí utkání s Rennes, v němž se měl Baroš dopustit údajně rasistického gesta vůči Stéphanu Mbiovi. Lannoy Baroše napomenul, ale incident neuvedl do zápisu, za což později sklidil kritiku. Baroš i tak dostal trest na tři utkání.

Lannoy do svých 20 let hrál fotbal, ale zjistil, že na profesionální úroveň se zřejmě nikdy nevypracuje. Od té doby píská. V roce 2002 poprvé nakoukl do nejvyšší francouzské soutěže.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.